All day breakfast I BRUNCH NEW YORK STYLE Ontbijt is de kickstart van je dag. Dus waarom zouden we dat niet wat vaker lekker uitgebreid doen? De nieuwste trend: 'clockless eating'. Ook in Nederland gaan we voor ons ontbijt steeds vaker de deur uit. De trend is overgewaaid uit Noord-Amerika, waar veel mensen de maaltijd aan het begin van de dag vaker wel dan niet in een restaurant nuttigen. Het flexwerken speelt hierbij een grote rol. Variabel en vaker thuis werken zorgt ervoor dat er op andere tijden wordt ontbeten. En omdat de American break fasts' vaak stevig zijn, gelden die steeds vaker meteen ook maar als lunch. Havermout in de middag En dan hebben we direct de tweede trend te pakken, namelijk dat het niet uitmaakt wat je op welk moment van de dag eet: het zogenaamde 'clockless eating'. Frites in de ochtend en havermout in de namiddag: alles mag. Maar het kan ook minder extreem. Bij ons gaat het all-day principe vooral leven bij de brunch, waarbij we ontbijt en lunch samentrekken. Geen T-bonesteak Een bekende variant van een stevig Ameri kaans ontbijt bestaat uit een T-bonesteak en koolhydraatrijke pancakes met siroop én bacon. Dat doen wij anders: we vervangen deze door lichtere alternatieven met lekker veel verse ingrediënten. En net als in New York, waar de brunch echt een 'big thing' is, brunchen we vooral in het weekend. Zo wordt het ontbijt een perfecte manier om met vrienden of familie samen te komen en lekker lang te genieten van verschillende gerechten: van luchtige pannenkoekjes, ei en toast tot een variatie aan groenten en vers fruit. Met af en toe een feestelijke bubbel erbij en natuurlijk: een lekker toetje. Have fun! y 122

Allerhande | 2018 | | pagina 122