Lekker, zo'n cracker MISTER KITCHEN 3 vragen aan Arne Stolwijk, verantwoordelijk voor het ontbijtschap bij Albert Heijn MISTER KITCHEN SELECTEERT We raken er niet over uitgepraat! Zelf naar Leksand? Behalve de knapperige delicatesse en de geweldige fabriekswinkel zijn er genoeg andere redenen om het charmante plaatsje in Midden-Zweden te bezoeken. Van schaatsen en langlaufen tot zwemmen en fietsen: er is het hele jaar door genoeg te doen rond de bossen en meren. Maar ook de houten huisjes, gezellige familie hotels, rivier met stoomboot jes en de beroemde brug uit de Coca-Cola kerstman reclame maken het tot een veelzijdige bestemming. Knackepizza: een ware ontdekking! Zweedse pizza! allerhande 117 Vroeger rolden de bakkers met behulp van houten rollers met de hand een uniek patroon in elk knackebröd Hoe ontbijt Nederland? De invulling van ons ontbijt is de laatste jaren flink veranderd. Naast brood kiezen we ook steeds vaker voor crackers of yoghurt met ontbijtgranen en cereals. Albert Heijn speelt hierop in door onze klanten continu te verrassen met nieuwe en lekkere producten.' Waarom Leksands? 'Leksands viel ons op door het mooie verhaal achter dit Zweedse familiebedrijf dat al zo lang knackebröd maakt van de beste ingrediënten. Het hoge percentage vezels (zo'n 20 gram per 100 gram) maakt dit knackebröd anders dan andere soorten.' IJSHOCKEYFAN Een van de populairste sporten in Zweden is natuurlijk ijshockey. Zelfs het plaatsje Leksand heeft een populair team met een ultramodern stadion en grote schare fanatieke, maar vooral vrolijke fans. Uiteraard is het gelijknamige en minstens even bekende knackebröd al sinds 1957 de trouwe hoofdsponsor. Hoe ontbijt jij en wat vind je lekker op knackebröd? 'Ik ontbijt zelf meestal met een boterham met pindakaas of een smoothie met fruit en havermout. Op knackebröd vind ik kaas het lekkerst, of tijdens de borrel met zalm.' Een paar jaar geleden maakte een Zweedse kok als experiment een paar pizzarecepten met Leksands als krokante bodem. Een paar kookboeken en een heuse pizzalijn later, is dit uitgegroeid tot een ware rage. En terecht, want het knacke bröd leent zich geweldig voor voedzame pizzapunten. Bedek ze met je favoriete pizzatopping en schuif ze een paar minuten in een hete oven: een snel en vooral erg lekker alternatief voor een gewone bloembodem! Bekijk onze eigen varianf.gpline of op Allerhande so'ct^v

Allerhande | 2018 | | pagina 117