In februari zetten we de aardappel in de schijnwerpers. Want hij past nog altijd in de keuken van nu. In ovenschotels, perfect gebakken of gestampt. Pieper&Co Allan Grotjohann, vormgever 'Mijn oma zei altijd: "Niets zo veelzijdig als de aardappel". Ik antwoordde dan altijd: "Ja hoor, ikke" Maar inderdaad, de bereidingsmogelijk heden zijn legio. Mijn favoriet blijft toch de aardappelpuree. En dan het liefst met krui- mige verse aardap pelen uit de moestuin van mijn vrouw. Doen het ook goed in de stamppot. Zuurkool uit de oven, met kaas erbovenop, is favoriet in ons gezin. Als we patat bakken doen we dat met vers gesneden aardappe len. Gekookt vind ik de aardappel zelf iets minder interessant, maar eerst gekookt en dan gebakken: super! En wat ik zelf als vorm gever altijd inspirerend vind, is stempelen met aardappelen. Klinkt misschien kinderachtig, maar als je het goed doet, dan kun je er zelfs mee illustreren.' Chantal van Welsem-Janssen, eindredacteur 'Zodra het najaar is en het buiten eerder donker wordt, mag van mij de stamppot weer op tafel. En dat gaat bij ons thuis door tot het voorjaar. Tot nu toe is mijn all-time favourite de Hollandse hutspot. Heerlijk, dat zoete van de wortel en die zachte uien. Daarom des te leuker dat er in dit nummer een ongestampte hutspotversie staat. Die ga ik zeker proberen. Ik ben benieuwd wat die losse ingrediënten met de smaak doen. Daarbij vind ik de structuur van de aard appel heel belangrijk, ook in stamppot. Ik vind vastkokend lekkerder dan kruimig, maar welke soort nou eigenlijk in de stamp pot hoort? Ik weet er nu alles van, dus deze maand nog maar even flink experimenteren...' Suzanne The, content manager culinair 'Dat vind ik zo leuk aan food: het staat nooit stil, maar verandert continu. En zo ontstaat een gerecht als Indiase andijviestamppot. Of: zuurkool met een puree van zoete aardappel in plaats van de vertrouwde pieper. We labelen dit soort gerechten in deze Allerhande als 'vertrouwd met een twist'. Een stapje verder gaan onze recepten 'anno 2018'. Gemaakt met ver trouwde ingrediënten, maar met eigentijdse bereidingen en vaak een totaal nieuwe look; van ongestampte hutspot tot hambur gers met een topping van zuurkool. Lekker Hollands van nu.' 4

Allerhande | 2018 | | pagina 4