fe MISTER KITCHEN Gemaakt met duinwater Brouwen is als koken Bier als beloning aller idpde101 Skuumkoppe wordt gebrouwen van slechts vijf ingrediënten: duinwater, gerst, tarwe, hop en gist. Het brouwproces in vogelvlucht: de ontkiemde gerst en tarwe worden bewerkt en gedroogd tot mout. Deze mout wordt vervolgens gekneusd samengevoegd met duinwater. Dit beslag wordt gekookt, geklaard (gefilterd) en gekoeld zodat de levende gist aan de slag kan. In deze vergisting worden de suikers omgezet in alcohol (6%) en koolzuur. Vervolgens wordt de hop toegevoegd die het bier z'n kenmerkende smaak geeft. Door het gebruik van de tarwemout is Skuumkoppe een zogenaamde Weizen: Duits voor tarwe. De nagisting van het ongefilterde bier gebeurt op de fles en zorgt voor een volle smaak. f "'i t Zo'n 99,9% van de Texelse horeca tapt met trots bier van 'hun' brouwerij; bijna een m derde van het gebrouwen bier blijft op het eiland. De rest wordt 'geëxporteerd' naar de overkant. Het brouwen van speciaalbier is zonder meer een culinair proces waarin de receptuur en bereiding essentieel zijn voor smaak en kwaliteit. Hierin vervult de brouw meester met zijn brouwers de rol van chef en keukenteam. Er wordt geproefd en geroken, zodat er uiteindelijk iets onweerstaanbaars het glas in schuimt. Het is duidelijk dat de rest van Nederland Skuumkoppe ontdekt, want er is volop leven in de brouwerij. Mister Kitchen helpt de brouwers graag een handje mee. Ook omdat de dag in het brouwhuis gezamenlijk beklonken wordt in het aangrenzende proeflokaal. wi—

Allerhande | 2018 | | pagina 101