KEUKENGEHEIMEN 4 1 oken draait voor mij om creëren en verbinden. Om gerechten te bedenken en te I maken waarmee je mensen eventjes gelukkig maakt. Inspiratie kan overal vandaan komen. Van een zeester die ik op vakantie heb gevonden of de herinnering aan de smaak van mijn oma's gado gado. Goed koken begint natuurlijk met goede ingrediënten. Ik verdiep me altijd in het verhaal achter producten. Dat groenten en fruit echt in het seizoen zijn en vis op een duurzame manier is gevangen. In mijn restaurant in Ouderkerk aan de Amstel werk ik nauw samen met een wildplukker. Om met de kruiden, groenten en bloemen die hij uit de natuur haalt nog dezelfde avond iets spannends te maken, voelt als iets magisch.' Naast de ingrediënten is tijd hét grote geheim van goed koken. Je moet de tijd nemen om smaken echt te ontdekken en te blijven proberen totdat iets lekker is. Die combinatie van proeven, proberen en passie maakt koken voor mij een van de mooiste dingen die er zijn. Dit is Jaimie allerhande 69 Geboren: 24 oktober 1984 Privésituatie: relatie met model Marlous van Zee Carrière: Na zijn koksopleiding werkte Jaimie bij topkok Paul Fagel en in restaurant Apicius (2 sterren). Daarna was hij 5 jaar souschef in het 2-sterrenrestaurant van Ron Blaauw. Momenteel kookt Jaimie in zijn eigen restaurant, Jaimie van Heije in Ouderkerk aan de Amstel. Ook is hij signature chef van restaurant Moon in de A'dam Toren en bedenkt de gerechten en is mede-eigenaar van The Avocado Show in Amsterdam. 'In mijn restaurant zie je overal muurschilderingen van kunstenaar Selwyn Senatori.' SNEAKERFREAK Ik ben helemaal gek van sneakers. Nike heeft ooit een schoen gemaakt die ik zo tof vond dat ik 'm een-op- ■en in een dessert heb vertaald.' aimie's Instagram is gevuld met waanzinnige foto's wan gerechten én sneakers. Guilty pleasure: 'Na een feestje eet ik graag een grillburger van de snackbar.'

Allerhande | 2018 | | pagina 69