m» fr Koffie gemaakt van één soort koffieboon, afkomstig van één plantage. Dat doet heel veel met de smaak. Proeven! IN DE SPOTLIGHT Leverancier Marc van Eck richtte samen met Arnold Noorduijn Medellm Secret op. 'Arnold vertelde mij over zijn Colombiaanse zwager en koffieboer Diego, die met hard werken z'n plek probeerde te verdedigen op de wereldwijde koffiemarkt, vertelt Marc. 'Zijn koffie groeit op grote hoogte, waar weinig zuurstof is en de planten blootstaan aan kou. Hierdoor groeien de bessen langzaam, worden ze erg hard en ontwikkelen ze veel smaak. Deze bessen, die later gefermenteerd worden tot bonen, zijn van uitmuntende kwaliteit. Zo goed, dat je deze koffie puur kunt drinken. Hiermee onderscheiden we ons van de meeste andere koffievarianten, die vaak uit melanges van verschillende koffiebonen bestaan. Geheel tegen de gewoonte in, besloten wij om maar één soort koffieboon, van een en dezelfde plantage, te verpakken. Zonder tussen schakels. Met als resultaat hoogwaardige koffie en beter betaalde koffieboeren.' Hart voor de wereld 'Ons verhaal is écht, en gebaseerd op een diepe overtuiging', gaat Marc verder. 'Juist dat maakte me zo enthousiast! We hebben vrienden gevraagd om ons te financieren, in ruil voor koffie. Zo hebben we dit product op de Nederlandse markt kunnen intro duceren.' Omdat je maar met één bonen soort werkt, moet de smaak goed zijn. Die is allesbepalend, dus de boer doet alles voor een goede kwaliteit. Marc: 'Hij krijgt nu niet meer betaald voor hoeveelheid, maar voor kwaliteit. Hij investeert dus in zijn planten, met onder andere beter water en verant woorde bestrijdingsmiddelen. Onze Colombiaanse plantage zet zich in voor mens en milieu en is daarom beloond met het Rainforest Alliance keurmerk. Maar even trots zijn we op onze koffieplantages in Guatemala en Costa Rica, die door hun unieke ligging een heel eigen smaakprofiel hebben. Wij laten zien dat het anders kan en gelóven in deze kwaliteitskoffie. Zowel de koffieboer als de klant wordt er beter van.' allerhande149 Koffie voor kenners Elena Finca La Luisa Colombia P" Finca La Candelaria Guatemala Finca Santa Costa Rica Medellin Secret Koffiebonen In 3 varianten, uit Colombia, Guatemala of Costa Rica. pak 250 g C 6.49 De Rainforest Alliance is een internationale non-profitorganisatie die zich inzet voor het behoud van biodiversiteit en duurzaam levens onderhoud.

Allerhande | 2017 | | pagina 75