Wijnen Win een chef! THUIS UIT ETEN ALLERHANDE SELECTEERT Harold Hamersma allerhande Gerechten die indruk maken door hun eenvoud, gemaakt van goede ingrediënten. De juiste saus, een fijne sfeer. Daar hoort natuurlijk ook passende wijn bij. Ga naar Allerhande op Instagram als je kans wilt maken op een etentje met Chef Met Lef Nigel van der Horst! 'Er is niets lekkerder, leuker en fijner dan wanneer aan tafel het 1 1 3-effect ontstaat. Dan zorgt de wijn die bij het gerecht wordt geschonken ervoor dat dit lekkerder gaat smaken. En omge keerd. Maar hoe zorg je er nu voor dat je dat optelsommetje ook daadwerkelijk kloppend krijgt? Om te beginnen door altijd voor kwaliteit te gaan. Welaan, dan zit je nu al meteen goed. Alleen lekkere wijnen verdienen een plek in De Grote Hamersma. En om het je makkelijk te maken heb ik bij deze fijne vier een paar tips gegeven hoe je van één plus één drie maakt.' 145 Bij het voorgerecht: Divino Nordheim Silvaner Trocken Smaak fris fruitig Herkomst Duitsland/ Franken Prijs 6.79 Harold: 'Wit met wat frisheid en rondingen. Combineert mooi met voorgerechten waar kip, grote garnalen of zalm in zitten.' Bij het hoofdgerecht: Rawson's Retreat Merlot Smaak soepel Herkomst South Australia Prijs 7.99 Harold: 'Perfecte wijn voor vleeseters én vegetariërs. De eenvoudige hamburger smaakt plots heel spe ciaal. Wild is er wild op. En de vega's grillen hun pompoen, pastinaak of wortels, kruiden die met tijm of rozemarijn en gloeien daarna van plezier.' Harold: 'De meest veelzijdige dessertwijn die er is. De kleine, fees telijke belletjes zorgen ervoor dat fruitsalades, vruchtentaartjes, ijs en sorbets nog lekkerder worden. Smaakt naar meer, want heeft bovendien maar 5 procent alcohol.' Bij het nagerecht: Fontanafredda Moscato d'Asti Smaak lichtzoet Herkomst Italië/ Piëmonte Prijs 7.99 Bij de borrel: AH Excellent Selectie Kamptal Grüner Veltliner Smaak fris fruitig Herkomst Oostenrijk/Kamptal Prijs 6.99 Harold: 'De perfecte ape ritiefwijn. Prikkelt de smaak papillen, schoont de mond en waarschuwt de spijsvertering dat er wat te gebeuren staat. Lekker bij de eerste kleine hapjes.' EV* Jt' SON3 ft llt'.Al

Allerhande | 2017 | | pagina 73