gjHIBöK PI Krijg je die leuke baan? Ontmoet je je grote liefde? Het staat - met een korreltje zout - in de sterren geschreven! 132 allerhande allerhande 133 23 DECEMBER T/M 20 JANUARI Steenbok laat zich door iemand meeslepen naar een vakantie land onder het motto: hoe verder, hoe beter. En al vindt de voorzichtige Steenbok zo'n reis een beetje eng, er is een stem vanbinnen die je het vertrouwen geeft om de grenzen te verl eggen. Als je terugkomt van de reis, zijn er niet alleen veel verhalen om te vertellen, je voelt je ook een stuk vrijer en staat positiever in het leven. Waarom Steenbok zo gek is op stamppot. Steenbok hecht sterk aan de tradities van vroeger. En je houdt niet van overbodige fratsen in de keuken: eten moet voedzaam zijn. Daarom blijft de eenvoudige maaltijd die je moeder vroeger kookte een leven lang favoriet. Stamppot bijvoorbeeld. Dat lust Steenbok in zomer en winter. n 21 JANUARI T/M 18 FEBRUARI Veel Watermannen wagen zich deze zomer op het liefdespad. Dat gaat eerst nog voorzichtig, want je blijft diep in je hart de eeu wige vrijgezel. Maar aan het eind van de zomer zit je er tot over je oren in. Ook krijg je wat meer grip op je werkzaamheden, waardoor de grootste stress even voorbij is. Dus: meer tijd om te genieten van vriendschappen én zomerliefde. Waarom Waterman geniet van een picknick. Waterman vindt de vrienden aan tafel interessanter dan de maaltijd zelf. Ook zijn Watermannen dol op spontane feestjes waarbij 'samen delen' centraal staat. Daarom doe je niets liever dan op een mooie zomer avond je rieten mandje vullen met lekkere hapjes. Met lachsalvo's en goede gesprekken in de buiten lucht ben je volmaakt gelukkig. 21 MAART T/M 20 APRIL Ram is een initiatiefnemer, die ervan geniet om anderen bij elkaar te brengen en te stimuleren. Deze zomer staan vriendschappen centraal. Misschien organiseer je tuinfeesten waarbij de levens vreugde het smeermiddel is. Jouw inbreng zorgt voor nieuwe ontmoetingen tussen mensen die een goede vibe met elkaar hebben. Waarom Ram wild is van de BBQ. Ram is een vuurteken, dat zegt het eigenlijk al. Bovendien heb je iets met survival in de natuur. Zo maak je contact met de oermens in jezelf. Lekker het vuur opstoken tot de houtskool smeult, een goed stuk vlees erop en je hebt aan Ram geen kind meer. VISSEN 19 FEBRUARI T/M 20 MAART Ben je Vissen? Dan ga je een prachtige zomer tegemoet, waarin je veel waardering krijgt voor de manier waarop je in het leven staat: wijs en vol begrip voor de mensen om je heen. Verder lijkt de tijd rijp voor een nieuwe fase in je leven. Misschien is het nog wel even zoeken hoe dat vorm moet krijgen. Lange wandelingen langs de kust en in het bos helpen je om je gedachten te ordenen en voor jezelf helder te krijgen welke kant het opgaat. Waarom Vissen verslaafd is aan zoet. Bij Vissen gaat het leven over emoties. Nu kost al die aandacht voor de ander behoorlijk wat energie. Als Vissen uitgeput zijn van het contact, is het eten van snoep, chocolade of gebak een manier om weer op te laden. Maar ook zoete vruchten, zoals dadels, abrikozen en bananen gaan er bij Vissen altijd in. 21 APRIL T/M 20 MEI Stier is een enorme levensgenieter. Je zintuigen staan altijd op scherp, aan elke bloem moet even worden geroken. Daar neem je deze zomer alle tijd voor, want je gaat relaxte maanden tegemoet. Dat is een hele opluchting na een hectisch voorjaar waarin je zo af en toe achter jezelf aan holde. Waarom Stier zo van slow- cooking houdt. Stier vindt eten belangrijk en neemt graag de tijd voor dingen. Bovendien ben je dol op bonen en knollen. Heerlijke stoofschotels die de tijd hebben gekregen om te garen, zijn favoriet bij Stieren. u o o 24 JULI T/M 23 AUGUSTUS De zomer van Leeuw zal gedenk waardig zijn. Misschien door een klein creatief idee dat uitgroeit tot een zakelijk succes. Misschien iets groots, zoals emigreren voor de liefde. Hoe dan ook: elk stapje brengt je dichter bij je levensdroom. Waarom Leeuw zo graag uiteten gaat. Leeuw heeft een passie voor alles wat 'lekker' is. Leeuw is een luxedier. Champagne, dure chocolade of biefstuk van de haas, je geniet er volop van. Je wordt dus echt zielsgelukkig van dineren in een chic restaurant. 21 MEI T/M 21 JUNI De vrolijke Tweelingen verveelt zich niet snel, maar krijgt daar in de zomer van 2017 ook weinig kans toe. Mét of zonder romantiek: je beleeft een zomer om nooit te vergeten. Door een positieve instelling maak je van elke ontmoeting een feestje. Waarom Tweelingen zo graag tapas eet. Tweelingen zijn tijdens een maaltijd graag in goed gezelschap. Hoe langer er getafeld wordt, hoe beter. Als er maar veel tijd is om bij elkaar te zijn. Tapas zijn daarvoor de ideale manier van eten. 22 JUNI T/M 23 JULI Kreeft gaat een uitbundige zomer tegemoet, waarin het leven gevierd wordt. Als echt familiedier heb je de handen vol aan het helpen van vaders, moeders, zonen en dochters. Iedereen lijkt een beroep te doen op je zorgzaamheid. Gelukkig blijft er voldoende tijd over om samen met hen mooie zomeravonden door te brengen in de buitenlucht. Waarom Kreeft smult van zeebanket. Kreeft is emotioneel en gevoelig. Met - natuurlijk - een sterke band met de zee. En dat zie je in je culinaire voorkeuren. Een lekkerbekje, een haring of een mooie visschotel, je bent altijd in de stemming voor verse vangst. En de zilte geur van de viskraam brings back memories aan mediterrane strandvakanties. 24 AUGUSTUS T/M 22 SEPTEMBER Maagd is een ijverig en precies teken. Je maakt je geregeld (té) druk en vraagt je vaak af of je het wel goed doet. De planeten helpen je deze zomer wat meer te ontspannen. Het belooft een heerlijke tijd te worden, waarin jij het jezelf vaker gunt een terrasje te pakken. Waarom Maagd graag smoothies maakt. Maagd is een perfectionist en leeft graag gezond. Zo'n smoothie-rage raakt daarom bij jou een gevoelige snaar. Een maaltijd die in 30 seconden uit de blender komt? Perfect! 23 SEPTEMBER T/M 22 OKTOBER Weegschaal heeft behoefte aan rust en harmonie. De zomer van 2017 wordt beslist een groot feest, maar rustig, evenwichtig? Jij zet de deur open voor het avontuur en je leven bevindt zich in een positieve stroomversnelling. Daardoor durf je net wat meer dan normaal, dus wie weet stort jij je in het diepe water voor een duikcursus. Volgens de planeten is alles mogelijk. Waarom Weegschaal het liefst bij kaarslicht dineert. Weegschaal is een levensgenieter en de meeste zijn goede koks. Niets leukers dus dan heerlijk koken voor je geliefde en er samen van genieten bij kaars licht met een goed glas wijn. Als die dingen samenkomen, is Weegschaal in balans. 23 NOVEMBER T/M 22 DECEMBER Boogschutter gaat niet door de makkelijkste periode deze zomer. Soms heb je oogkleppen op, waardoor je niet duidelijk ziet wat jouw rol is in het geheel. Het helpt als je op zoek gaat naar de waar heid in jezelf. Vrienden en familie kunnen helpen die te vinden, mits je openstaat voor hun wijze raad. Waarom Boogschutter zo graag gekruid eet. Boogschutter is dol op kruiden, zoals gember en hete pepers. Maar je bent ook gefascineerd door exotische culturen. Een maaltijd met kruiden uit een ver land brengt jou naar de verre oorden waar jij naar verlangt. 23 OKTOBER T/M 22 NOVEMBER Schorpioen laat zich deze zomer fêteren door het leven. Zodra jij je ergens laat zien, krijg je een voorstel of aanbod dat te mooi is om te weigeren. Toch is keuzes maken de kunst. Tussen brownies en straccia- tella of tussen strand en bos. Als je beseft dat het eigenlijk niet mis kan gaan, gaat dat een stuk makkelijker. Waarom Schorpioen gek is op kaas. Schorpioen is sterk verbon den met de dierlijke natuur, waarin de ene levensvorm overgaat in de andere. In de fermentatie van levensmiddelen komt dat terug. Daarom is kaas, voedingsbodem voor gisten en bacteriën waardoor nieuwe smaken ontstaan, een typisch Schorpioen-product.

Allerhande | 2017 | | pagina 67