touiffiAircJi- 10MEMIJN fl ■qJ Of je nu de BBQ aansteekt of geniet van een zwoele avond: Albert Heijn helpt jou deze zomer de lekkerste wijnen te kiezen. hebben we geselecteerd voor de Zomerwijnmarkt. Tot en met 4 juni is het feest in onze winkels: we laten je kennismaken met echte zomertoppers, die ideaal zijn voor een etentje in de tuin of bij een picknick. De wijnen hebben t/m 4 juni allemaal een heel zomerse prijs en zijn ook per doos te koop. Het mooie is: ze zitten bijna allemaal vast in ons assortiment (zodat je ze ook de rest van de zomer aan je fa vorietenlijstje kunt toevoegen). Van borrelwijn tot BBQ-topper en van klassiekers tot nieuwe aanwinsten. We lichten er een paar voor je uit. '«E AK4-lt.OlH.lL Aliwen Sauvignon Blanc Reserva Druivensoort sauvignon blanc FEEST- BUBBEL allerhande 145 WIJNMARKT Zodra de temperatuur stijgt, krijgen we zin in frisse wijnen. Om jou te helpen kiezen, heeft Albert Heijn een aantal heerlijke zomerwijnen geselecteerd. Als terraswijn om mee te borrelen doen Zuid-Franse rosé en de witte sauvignon blanc, riesling en pinot blanc het goed. Als gekoeld rood zijn pinot noir, beaujolais en tempranillo joven aanraders. De beste BBQ-wijnen zijn ook fris, maar hebben een iets rijkere smaak zodat ze samengaan met de aroma's van het roosteren. Voor koelere zomerdagen zijn er de zachte zomerwijnen boordevol exotisch fruit waarvan je een beetje opwarmt, zoals een houtgerijpte chardonnay. I'M TERRASWIJN Tintelfrisse zomerwijn uit Chili. De druiven komen uit Leyda Valley, van speciale wijngaarden die dicht bij de zee liggen. Doordat het daar koeler is dan in het binnenland bevatten de druiven meer fruitige aroma's en sappige zuren. Die zorgen voor de opwekkende smaak. Lekker voor zo en bij salades. Streek/Land Leyda Valley/Chili Smaak fris fruitig Prijs 5.99 Heerlijke Prosecco voor de zomerborrel. Het is een 'Extra Dry', die smaakt dus niet zoet, maar wel zacht en fruitig. Spumante wil zeggen dat hij iets meer bruist dan een frizzante. Daarom heeft hij dezelf de afsluiting als cava en champagne. Schenk 'm goed gekoeld. Ook lekker bij garnalen en nacho's met guacamole. Solatio Prosecco Spumante Extra Dry Druivensoort glera Streek/Land Veneto/ Italië Smaak droog Prijs 749

Allerhande | 2017 | | pagina 73