1 2 5 3 4 Begin de opmaak inhet mlddenuojihel KLEUR SERVIES en werk naar buiten VERDELING %#-' WaaaaaaaaW a A A A A A A A A A A SAUS GARNEREN allerhande 119 Denk bij het samenstellen van je menu al na over de kleurencombinaties. Een bord met kabeljauwhaas, aardappelpuree en bloemkool oogt eentonig, hoe bijzonder die dragonkorst of truffel ook is. Felle, natuurlijke kleuren doen het goed: haricotvertsrolletjes zijn niet voor niets een klassieker. Wissel af met iets opvallends, zoals gekleurde aardappeltjes (perupas, pag. 140). Servies is een belangrijk onderdeel van het totaalplaatje. Je wilt dat het gerecht de aandacht trekt, niet dat het wegvalt. Roodvleesgerechten komen minder goed uit op donkere borden. Gebruik je verschillende kleuren op het bord, kies dan voor effen servies. Het dessert kan in een kom of champagneglas, maar borden staan wel zo chic. Met sauzen zorg je voor een smaakcombinatie, maar ze spelen ook een grote rol bij de presentatie van een gerecht. Schep een lepel saus op het bord en strijk in één beweging uit. Met een spuitzak kun je sauzen ook aanbrengen in smalle strepen of subtiele druppels. Let wel op de dikte van de vloeistof: dunne sauzen kun je beter schenken of los serveren. Voeg sauzen waar mogelijk als laatste toe op het bord. Een bord waarop alles naast elkaar ligt is niet aantrekkelijk; we willen dynamiek! Dat bereik je door hoogteverschil. Begin met wat groente of pasta en leg je vlees of vis erbovenop. Dep wel eerst het vlees af om een vochtig bord te voorkomen. Aardappeltjes zijn minder geschikt als ondergrond, serveer ze bij voorkeur in een schaal. De beroemde kers op de taart, maar dan wat origineler natuurlijk. Er zijn allerlei manieren om je gerecht een extra feeste lijke uitstralin g te geven. Denk aan pitten, cress, fruit of ingrediënten uit het gerecht (zoals noten of kruidentakjes). Bij gebonden soepen voeg je in een sierlijke vorm een scheutje room of pesto toe in het bord of de kom. Of versier je dessert met zelfgemaakte karamel mandjes. Kijk voor een in structie op ah.nl/al lerha nde/ mandjevankaramel. Wees creatief, maar houd het wel subtiel. Less is more.

Allerhande | 2016 | | pagina 119