Proef de WARMTE van INDONESIË Als de rijpe nootmuskaatvrucht splijt komen ze tevoorschijn: een glanzende noot omringd door een helderrode bloemachtige zaadrok. Nootmuskaat en foelie. Twee van de meest aromatische specerijen uit Indonesië. Al meer dan vijf eeuwen een verrijking van de Nederlandse keuken. Ontdek met Verstegen de CHEF in jezelf. Geduld wordt beloond Van HELDERROOD naar oranje Bijna te MOOI om uit elkaar te halen Een beetje warmte in de Hollandse keuken Meer Inspiratie vind je op thuis.verstegen.nl poor oM punxUfccd Pas als de nootmuskaatboom tien jaar oud is draagt hij maximaal vrucht. Daarna moet de boer wachten tot de vrucht rijp is om te oogsten. Dat kan gelukkig wel zo'n drie keer per jaar. Verstegen ondersteunt de boeren in Indonesië met training en kennis voor een nog betere kwaliteit en opbrengst voor de boeren. Als je de helderrode zaadrok droogt wordt hij oranje van kleur. Ook foelie heeft een warme, aromatische smaak, maar daarnaast ook een subtiele mix van citroenachtige zoetheid en een krachtige bitterheid. Voeg het toe aan het einde van de bereiding van bijvoorbeeld vis, stoofpot en bechamelsaus. Zoals de boeren in Indonesië ze zien, zie je ze helaas nooit op tafel. De zaadrok wordt verwijderd en de noot gedroogd. Vervolgens worden alleen de mooiste noten en de beste foelie handmatig geselecteerd voor Verstegen. Dat noemen we positive picking. Met een vleugje kruidnagel en een diepe, bitterzoete smaak geeft nootmuskaat meer warmte en aroma aan groenten als bloemkool, asperges en sperziebonen. Maar verras jezelf ook eens door het te gebruiken in zoete gerechten zoals pudding, warme appel, vla en ijs.

Allerhande | 2016 | | pagina 122