Van hier naar Marokko in 10 SPECERIJEN Een van de geheimen van de Arabische en Marokkaanse keuken is Ras el Hanout. Dit rijke specerijenmengsel met 1001 toepassingen is zelfs voor de kenners een mysterie. Wat erin zit? Dat kan elke dag en bij iedere handelaar anders zijn. Hoe meer je weet, hoe meer je ervan geniet. Ontdek met Verstegen de CHEF in jezelf. Een mix vol MYSTERIE Van COUSCOUS tot GEHAKTBALLETJES Het zaadje dat geen ZAADJE IS Terug naar MAROKKO... net Meer inspiratie vind je op thuis.verstegen.nl Ras el Hanout betekent 'het beste van de winkel': de allerbeste kruiden en specerijen die de handelaar op dat moment te bieden heeft. De 10 tot soms wel 24 ingrediënten variëren van land tot land en van dag tot dag. Maar komijn, kurkuma, koriander en kardemom zitten er zeker in. Ras el Hanout van Verstegen is gebaseerd op een zeer toegankelijke samenstelling uit Marrakech. PU RE EC RU ui-' De Ras el Hanout van Verstegen is ook het beste van onze winkel: 10 van onze mooiste kruiden en specerijen die samen een warme, diepe smaak geven aan diverse gerechten. Couscous, tajine met kip, lamsvlees, gehaktballetjes met een Arabische twist; je kunt er alle kanten mee op. Begin wel met een klein beetje, want de smaak is intens. Een van de basisingrediënten van Ras el Hanout is korianderzaad. Dit is eigenlijk geen zaadje, maar het gedroogde vruchtje van de korianderplant. De pikante, nootachtige citrussmaak wordt over de hele wereld in de meest uiteenlopende gerechten gebruikt. Van Afrika tot Indonesië, zelfs in donkere bieren en onze eigen boerenkool. Net als Ras el Hanout vindt ook ons koriander zaad z'n oorsprong in Marokko. Daar vinden we de beste korianderoogst van het hele Middellandse Zeegebied. De vruchtjes worden zorgvuldig gezeefd en gemalen. Zodat het ook hier smaakt zoals het daar bedoeld is.

Allerhande | 2016 | | pagina 94