Van fjord tot bord verantwoor delijk voor vis bij Albert Heijn KWEEKZALM De kweekzalm van Albert Heijn Eigen Merk is Atlantische zalm: een vissoort uit rivieren en zeeën in Noord-Europa en de Atlantische Oceaan. In het wild komt deze zalm niet veel voor, maar hij wordt wel volop gekweekt. Hij groeit op in het koude, zuivere water van de Noorse fjorden, in harmonie met de natuur. Medewerkers van de zalmkweke rijen zorgen er elke dag voor dat de zalm voldoende kan eten, zijn natuurlijke gedrag kan volgen en beschermd is tegen ziekten. MARTHE VISWIJZER Hoe zie je nou welke vis van Albert Heijn duur zaam gevangen is en welke verant woord gekweekt? Er staat een keurmerk op de verpakking! vind je op de duurzaam wild gevangen vis van het Albert Heijn Eigen Merk. Het staat voor visserij die niet bij draagt aan over- bevissing, waarbij de schade aan het leven in zee zo beperkt moge lijk is en waarvoor goede beheers- regels gelden. staat op de ge kweekte vis van het Albert Heijn Eigen Merk. Deze vis komt uit kwekerijen die hun invloed op water, natuur en milieu beperken, goed zorgen voor hun vis en hun mede werkers, en reke ning houden met de omwonenden. allerhande 65 UITGELICHT 'Samen met onze leveranciers doen we er alles aan om overbevissing tegen te gaan.' AH Zalmfilet schaal 295 g 7.00 COMMANDEUR 'Zalm en andere vis is lekker. Maar wij vin den het ook belang rijk dat er genoeg vis in zeeën en oceanen overblijft. Daarom werkt Albert Heijn samen met het Wereld Natuur Fonds. Zo maken we samen afspraken met onder andere vissers, kwekers en leveranciers. Met als resultaat dat we nu het grootste aanbod duurzame vis in de winkel hebben liggen.' Het MSC-keurmerk Het ASC-keurmerk Het verwerken, fileren, portioneren en verpakken van de kweekzalm van Albert Heijn gebeurt met de grootste zorg en toewijding. Zo wordt de vis verpakt in schalen waarin de luchtsamenstelling zodanig is, dat de zalm echt vers blijft en er geen ongewenste bijsmaken of smaak- afwijkingen ontstaan. Door deze kwaliteitszorg van fjord tot bord vind je bij Albert Heijn dus alleen verse zalmfilet met die pure, typerende en zeer geliefde smaak en stevige textuur. Klaar om op allerlei manieren te bereiden.

Allerhande | 2016 | | pagina 65