i WIJNMAKER PHILIPPE GUIGAL WIJNTOER NOORD VS. ZUID HELDEN ROOD ÉN WIT I Guigal is de belangrijkste wijnmakers- familie uit de Rhone. Hoe komt dat? I Waarom vind je wijnmaken zo'n geweldig vak? 'Ik word na twintig jaar wijn maken nog steeds uitgedaagd, elk jaar is anders. Dat vind ik heel bijzonder. Het meest magische moment voor mij dat elk jaar terugkomt, is voor het eerst jonge, kersverse wijn uit het vat proeven.' fa Wat maakt de Rhone speciaal? allerhande 18 7 In het noordelijke Rhönegebied zijn de hellingen extreem steil. Hier is syrah de belangrijkste druif en zijn de rode wijnen groots en stevig. In het zuiden liggen de wijngaarden op glooiende heuvels. Rode wijn bestaat er meestal uit een blend van druiven. Grenache vormt dan de basis en daaraan worden bijvoorbeeld syrah, mourvèdre, cinsault of carignan toegevoegd. De wijnen smaken fruitig en lichtkruidig. Vaak soepel, soms stevig. De diversiteit in klimaat, bodem en ligging van de wijn gaarden en druivenrassen zorgt voor een breed scala aan wijnen. Het grootste deel is soepel, sappig en bedoeld om jong te drinken. Daarnaast zijn er wijnen uit wereldberoemde streken, zoals de Hermitage uit het noordelijke Rhönegebied en de Chateauneuf-du-Pape in het zuiden. De Rhöne staat vooral bekend om zijn rode wijnen, maar er worden ook gerenommeerde witte wijnen gemaakt. Bijvoorbeeld de Condrieu, gemaakt van de viognier-druif. Die is opvallend geurig met aroma's van exotische vruchten en rozen. Ook zijn er volle, zachte witte wijnen van de roussanne- en de marsanne-druif, die het erg goed doen bij allerlei soorten kaas. Wie Guigal zegt, zegt grote wijnen uit het Rhöne gebied. De familie Guigal werkt er sinds 1946. Philippe behoort tot de derde generatie en heeft de passie en kennis geërfd van zijn opa en vader. We zijn ongelooflijk trots op onze wijnen, maar nooit tevreden. We zitten boven op elk detail om de hoogst mogelijke kwaliteit te bereiken. Die drive zit in onze genen. Mijn grootvader Etienne begon ermee. Mijn vader, Marcel, deed er een schepje op. Ik zag zijn inzet en plezier en wilde hetzelfde doen.' 'De variatie in wijnen. Door het verschil in omgeving waarin de druiven groeien, is de diversi teit in de Rhöne extreem. We kunnen voor elke gelegenheid wijn maken. Van een soepele Cötes du Rhöne voor alledag tot een bijzondere, complexe wijn. Syrah en viognier zijn mijn lievelingsdruiven. Die horen bij de Rhöne én bij mij.'

Allerhande | 2016 | | pagina 187