4 GRILLMASTERS Kerntemperaturen Marineren? Doen! Jord Althuizen over kip op de barbecue Houten ot bamboe spiesen? GRILLMASTER SPECIAL Laat kip in de koelkast staan totdat je het vlees op de barbecue legt. Bij hoge temperaturen bederft kip snel. Probeer een hele kip zo rustig mogelijk te garen, op indirecte warmte (zie pag. 83). Op de barbecue wordt het vel van de kip heerlijk knapperig (is het toch geblakerd, gooi het vel dan weg) Kipsaté is een echte barbecueclassic. Meestal wordt saté gemaakt van borstlet, maar probeer ook eens kipdijlilet. Dit bevat wat meer vet en zorgt voor malser vlees. Kijk op ah.nl/allerhande voor het recept. Wil je absoluut zeker weten dat je gare kipfilet ,kipdijfilet of Urumsticksselveert? Dan kun je deze pocheren voordat je ze op de barbecue legt. Breng een pan water tegen de kook aan en en pocheer de kip daarin 7 tot 8 min. 'Kip is in de basis een vrij neutraal stukje vlees. Breng het daarom op smaak met een mooie kruidenrub ot een goede marinade. Een tip voor het maken van marinades: wees zuinig met suiker. Anders loop je het risico dat tijdens het grillen de kip verbrandt en je gerecht bitter wordt.' Kip serveer je altijd gaar. Met een vlees thermometer kun je de kerntemperatuur van vlees meten. kipfilet drumsticks, kippenpoten, of -vleugels Met een marinade geef je vlees, vis ot kip extra smaak en je zorgt er tegelijkertijd voor dat het vlees lekker mals wordt. Dat komt doordat het zuur in de marinade (vaak is dat azijn, citroensap ot wijn) taaie eiwitten in het vlees afbreekt. Marineer je gerecht minimaal 1 uur, maar liever nog een hele dag. De smaak wordt dan extra intens. Gebruik je houten ot bamboe spiesen voor je kipsatér Week ze dan 30 minuten in water voordat je de ingrediënten eraan rijgt. Zo voorkom je dat de spiesen gaan branden. Geweekte spiesen splijten bovendien minder snel. 80 allerhande 70-72 °C 85 °C

Allerhande | 2016 | | pagina 80