IlezenKÜ Welke wijn komt uit welke streek en wat eet je erbij? De kracht van Italië als wijnland zit 'm in het klimaat, de bodem en de traditie ETIKET allerhande wijnvragen 'oonde 141 Italië is een van de grootste wijnproducerende landen ter wereld. In elke uithoek wordt wel wijn gemaakt. Er zijn meer dan 350 Italiaanse druivenrassen. Elke streek heeft zijn eigen druiven die bekende wijnen voortbrengen, zoals de Chianti uit Toscane of de stoere Barolo uit Piëmonte. Wij combineren deze streekwijnen met pasta's uit dit nummer. Piëmonte Barolo (Fontanafredda) pappardelle met truffelroomsaus en bloemkool (pag. 88). Veneto Soave (Ca' Mutti) speltpasta met avocado en zalm (pag. 56). Toscane Cecchi Chianti Riserva pastasalade met ham courgette en perzik (pag. 87). De Marken Verdicchio Classico (Moncaro) linguine met garnalen, romaatjes rucola (pag. 42). CHIANTI R 1SERVA Campanië Greco di Tufo (Feudi di San Gregorio) trottole met rivierkreeft, venkel citroen (pag. 86). 5F.TTF.50LI Sicilië Nero d'Avola (Settesoli) pastasalade met wortel, feta sinaasappel (pag. 31). Amabile halfzoete wijn Bianco wit Chiaretto rosé Dolce zoet DOP Denominazione di Origine Protetta, de klassieke Italiaanse herkomstbenaming; deze wijnen zijn aan strenge kwaliteitseisen onderworpen Frizzante licht mousserende wijn IGP Indicazione Geografica Protetta, deze kwaliteits aanduiding is in feite hetzelfde als DOP, alleen zijn hierbij de eisen minder streng Invecchiato gerijpt Metodo classico of Metodo tradizionale kwaliteitsgarantie van mousse rende wijnen die geproduceerd zijn volgens hetzelfde procédé als champagne Nero dieprode, bijna zwarte wijn Riserva Italiaanse term voor een wijn die een bepaalde tijd heeft gerijpt Rosso rood Spumante mousserende wijn Secco droog Uva druif Vendemmia oogst of jaargang

Allerhande | 2015 | | pagina 141