STAP VOOR STAP BURRITO'S VOUWEN wat is een Strandfeestje met je vrienden? Meer inspiratie voor zomers share food vind je op pag 114. lekker zomers Een burrito vouwen is helemaal niet moeilijk. Wel zo handig als je weet hoe het moet, zodat je 'm makkelijk kunt eten zonder dat de vulling eruit valt. tortilla? burrito? taco? quesadilla? Je kunt de tortilla nog even op warmen in de magnetron, of je verwarmt hem ca. 30 seconden in een koekenpan zonder olie of boter. Neem hem uit de pan en schep de vulling in het midden. Vouw de zijkanten over de vulling en duw de vulling een beetje plat. Rol de onderkant eroverheen en rol de buritto verder op tot een gesloten pakketje. Een tortilla is een plat, ongerezen brood in de vorm van een pannenkoek. Ze zijn er in verschillende formaten. Tortilla's zijn afkomstig uit Mexico en worden gemaakt van bloem of maismeel. Het is de basis voor een wrap, burrito, taco, tostada en quesadilla. Een burrito is een bloemtortilla gevuld met allerlei ingrediënten en gevouwen tot een pakketje. Je kunt de burrito ook nog even kort bakken in een koekenpan zonder olie of boter, dan wordt-ie lekker knapperig. Van origine is een taco een klein, zacht maistortillaatje, belegd met ingrediënten naar keuze. In Nederland kennen wij taco's als de harde, knapperige maisschelpen. Deze zijn uitgevonden in Amerika, waar ze vooral in grote foodketens gegeten worden Een quesadilla is een dubbelgevouwen tortilla of twee tortilla's op elkaar, met gesmolten kaas (en soms nog vlees of groente) ertussen. Ze worden gegeten met pittige salsa's, chilisaus of guacamole. 106 hemde

Allerhande | 2015 | | pagina 106