'Hoe zorg ik ervoor dat vlees, vis en groente op de barbecue niet zwart worden?' 'Hoe voorkom ik kruisbesmetting?' 'Ik wil graag complete maaltijden op de barbecue bereiden. Kan dat?' thema van de maand: barbecue Uit het AH-assortiment: grillwokmand 0 30 cm 12.99 Verkrijgbaar t/m 30 augustus R. Meertens COLETTE DE VOLDER: 'Zeker! Je kunt bijvoorbeeld uien, aardappelen, bieten en wortelen poffen door ze te verpakken in aluminiumfolie en tussen de kolen te leggen. Tegelijkertijd gril je dan je vlees, vis of groenten op het rooster. Voila: je hebt een volledige maaltijd bereid op de barbecue. Je kunt ook een grillwok gebruiken: dit is een wok met kleine gaat jes, waardoor kleine ingrediënten niet in de kooltjes vallen. Roerbak bijvoorbeeld gemarineerde garnalen met verse roer bakgroenten in de grillwok en serveer met gegrilde naan van de barbecue.' COLETTE DE VOLDER: 'Zwarte randjes aan vlees, vis of groente ontstaan door een hoge temperatuur, waardoor het product verbrandt. Tips om dit te voorkomen: wacht totdat de kolen met een laagje as bedekt zijn (en dus grijs zijn) voordat je vlees, vis of groente op de barbecue legt. Zorg er ook voor dat de afstand tussen de kolen en het rooster 25 tot 40 cm is. Keer het vlees regelmatig om en dep gemarineerd vlees voor het grillen droog. Als er toch nog ergens zwarte randjes op zitten, dan kun je die meestal makkelijk wegsnijden.' Mirjam Dortmund Theo van Alkemade ANITA SCHOLTE OP REIMER: 'Kruis- besmetting ontstaat wanneer bacteriën die op rauw voedsel zitten, vooral op vlees of vis, terechtkomen op bereid voedsel. Gebruik daarom apart servies en aparte keukenmaterialen voor rauwe en bereide producten. Werk ook altijd met schoon bestek en was je handen.' hande 77

Allerhande | 2015 | | pagina 77