Mauricio Rodriquez 'De runde ren eten vers gras en groene krulden' $$mllflPI ingrediënten van A tot Z soorten rundvlees In grote lijnen kun je rundvlees verdelen in vlees dat wordt gesneden en vlees dat wordt gemalen. Van het gemalen rundvlees worden onder andere rundergehakt, rundertartaar en hamburgers gemaakt. Bij gesneden rundvlees heb je twee types: vlees dat snel klaar is en vlees dat langer moet sudderen. De spieren van het rund die het minst zijn gebruikt, zijn mals en snel klaar te ma ken. Denk aan biefstuk, entrecote, ribeye en tournedos. Suddervlees bestaat uit vlees met spieren die hard gewerkt hebben. Het bevat veel bindweefsel, wat het vlees enigszins taai maakt. Door dit vlees lang te stoven, lost het weefsel op en wordt het lekker zacht. AH Excellent Greenfields Rundvlees van AH Excellent komt veelal uit Uruguay en Argentinië. Het is van zeer goede kwaliteit. Rundvlees van AH Greenfields komt uit Ierland. Het rundvlees van beide merken komt van runderen die leven als scharrel- dieren: ze hebben veel buitenruimte en groeien op een natuurlijke manier op tot volwassen runderen. 'v' i A, V,HU, V; hande 93 ONZE RUNDVLEESLEVERANCIER Albert Heijn haalt het AH Excellent Rundvlees uit Zuid-Amerika, uit Uruguay en Argentinië. Mauricio Rodriquez is bedrijfsleider van de Cabana Manchega- boerderij. 'Uruguay kent uitgestrekte groene vlaktes en die vormen de perfecte leefomgeving voor de runderen', vertelt hij. 'Onze dieren kunnen dankzij het constante en milde klimaat het hele jaar buiten lopen. Er is oneindig veel ruimte; elk dier heeft gemiddeld twee voetbal velden tot z'n beschikking. Met vers gras en verse kruiden in overvloed. Ze groeien dus op een natuurlijke manier uit tot gezonde volwassen runderen. Het vlees van de kwaliteitsrunderen rijpt minimaal 28 dagen. Net als bij wijn komt vlees pas echt goed op smaak als het lang genoeg heeft kunnen rijpen. Het vlees wordt daardoor extra mals en rijk van smaak.'

Allerhande | 2015 | | pagina 93