v'V V O' 0' •*VV Teresa de Sortis 'Voor pasta heb je alleen maar harde tarwe en water nodig' <V - - ingrediënten van A tot Z vormen en soorten Schelpjes, vlinders, pijpjes, linten: pasta is er in heel veel vormen. Welke je kiest, is afhankelijk van het gerecht dat je maakt. Trottole zijn bijvoorbeeld ideaal voor pastasalade, omdat de gedraaide vorm goed ingredi- enten vasthoudt. Pasta koop je meestal gedroogd, maar er zijn ook steeds meer verse varianten te vinden in het koelvak van de supermarkt. Ook zijn er variaties in kleur: zwarte pasta wordt gemaakt met inktvisinkt, rode met tomatensaus en aan groene pasta wordt spinazie-extract toegevoegd. Traditioneel wordt Italiaanse pasta gemaakt van durum-tarwe, een harde tarwesoort die groeit in een warm klimaat. koken met smaak asta kook je in een pan met ruim kokend water. Voeg voor meer smaak wat zout of een bouillonblokje toe als het water kookt. Als de pasta beetgaar (al dente) is, giet je hem af. Meng met de saus en serveer direct. In hete saus gaart de pasta door, dus kook hem dan iets korter. Serveer je de saus liever apart? Roer dan een beetje olie door de pasta om plakken tegen te gaan. koel en droog Als je pasta koel, droog en donker bewaart, blijft hij heel lang goed. Volkorenpasta kan onder invloed van licht en zuurstof bederven, omdat hij vetter is dan gewone pasta. Verse pasta bewaar je in de koelkast en is beperkt houdbaar. restjesdag- e veel pasta gekookt? Geen probleem: het blijft afgedekt in de koelkast tot 2 dagen goed. Jv'a 'O.V - h V.' - 76 hemde ONZE LEVERANCIER VAN PASTA 'Water en tarwegriesmeel van harde tarwe. Daarvan maken wij onze pasta. Bijna ongelofelijk toch, dat zo'n popu lair product alleen maar uit deze twee ingrediënten bestaat? Natuurlijk zijn er veel varianten: biologisch, volkoren, met ei, met een smaakje of gekleurd, je kunt het zo gek niet bedenken of wij maken het. Daarbij werken we uitsluitend met tarwegriesmeel dat aan alle kwaliteits eisen voldoet. We beschikken over een speciaal team dat dat voortdurend controleert. Het meel wordt gewogen, gezeefd en gemengd met water. Daarna wordt van het deeg de juiste pastavorm geperst. De pasta wordt gedroogd, gekoeld en vervolgens verpakt. We produceren meer dan 120 pastavormen, dus je kunt nagaan hoeveel verschillende verpakkingen wij in huis hebben.' \\l'v O V,', j ,*.v

Allerhande | 2015 | | pagina 76