Ze zijn snel klaar, eenvoudig te bereiden, veelzijdig én betaalbaar. Dat maakt noedels de ideale basis voor de doordeweekse maaltijd. ingrediënten van A tot Z met een bite SNEL KLAAR gedroogd DAAROM NOEDELS ZO VEEL SOORTEN 66 hemde Japanse udon noedels zijn wat dikker, hebben -een stevige bite en zijn zowel warm als koud erg lekker. Zo is mihoen lekker in salades, gebruik je udon noedels voor soep en is (eier)mie de perfecte basis voor bami. Glasnoedels lenen zich heel goed om loempia's mee te vullen. De meeste noedelsoorten zijn multi-inzetbaar, maar in Nederland gebruiken we ze vooral in roerbakgerechten en noedelsoep. Het fijne van noedels: ze combineren goed met rundvlees, kip, vis, schaaldieren en vrijwel alle soorten groenten. Met wat sojasaus of gembersiroop breng je je gerecht snel op smaak. De be reidingstijd hangt af van de soort, maar in het algemeen geldt dat ze in no time op tafel staan. Veel soorten worden gedroogd verkocht, maar er zijn ook verse noedels verkrijgbaar. Aziaten staan ermee op en gaan ermee naar bed. Maar ook in het westen staan noedels steeds vaker op tafel. En dat is niet voor niets: koken met noedels is snel, makkelijk en heel lekker. En omdat noedels snel smaken van an dere ingrediënten overnemen, kan iedereen er een eigen draai aan geven. Nog een voordeel: ze zijn relatief goedkoop. Dus ook voor kokers met een klein budget zijn ze heel geschikt. Net als bij pasta zijn noedels er in allerlei soorten en maten. Ze zijn gemaakt van tarwe (mie, udon noedels), rijstbloem (mihoen), mungbonen (glasnoedels) of boekweit (soba noedels). Welke soort je kiest, hangt af van je smaak en het type gerecht dat je wilt maken.

Allerhande | 2015 | | pagina 66