I1 'M\ Puur natuur. Dat is de kracht van honing. Een zoetmaker die je altijd kunt inzetten. Nu alleen nog je favoriete smaak kiezen. Honing ingrediënten van A tot Z gekristalliseerd? NATUURLIJK ZOET SOORTEN SMAKEN KAST OF KOELKAST? V 1 v li hande 49 Zet de glazen pot in een pan heet water, dan is de honing zo weer vloeibaar. I I Honing komt rechtstreeks uit de natuur: bijen zuigen nectar uit bloemen en maken daar honing van. Doordat het voor het grootste deel bestaat uit fructose en glucose (allebei suikers), smaakt het lekker zoet. Er zijn geen geraffineerde (be werkte) suikers aan toegevoegd. En dat is wel zo fijn, want je kunt er de lekkerste gerechten mee maken! Druppel het bijvoorbeeld op een stok- broodje met geitenkaas, of met brie en walnoten. Ook op toetjes, in een dressing of marinade, op een boterham of op pannenkoeken smaakt honing natuurlijk heerlijk. Dik, romig, vloeibaar, doorzichtig of amberkleurig: honing is er in veel verschillende soorten. Vloei bare honing is vaak doorzichtig en makkelijk in gebruik. Dikkere honing, die soms ook 'crème' wordt genoemd, is beter smeerbaar. De structuur, kleur én smaak van honing zijn afhankelijk van de bloem waar de bij zijn nectar vandaan heeft gehaald. Zo is er acaciahoning, klaverhoning, bloemenhoning en eucalyptushoning. Bewaar honing luchtdicht, donker, koel en droog. Honing is namelijk zeer gevoelig voor vocht. Bewaar het niet in de koelkast, want dan gaat honing vergisten en verdonkeren. Staat de pot op een te lichte plek, dan gaat de honing kristal liseren (versuikeren). Als je honing op de juiste wijze bewaart, is het lang houdbaar.

Allerhande | 2015 | | pagina 49