'Dupuis- linzen geven gerechten extra bite' ingrediënten van A tot Z Wat zijn granen? Wat zijn peulvruchten? Graan is de verzamelnaam voor het zaad van diverse grassen. Bekende voorbeelden zijn rijst, tarwe, mais, spelt, rogge en haver. Van die granen worden overal ter wereld producten gemaakt, zoals meel, couscous, pasta, bulgur en freekeh. Granen en graanproducten bevatten koolhydraten, eiwitten, vitaminen en mineralen. Zeker de volkorenvarianten zijn een bron van vezels. Je kunt granen en graanproducten het best koel, donker en droog bewaren. Peulvruchten is een verzamelnaam voor bonen, erwten, linzen en kiemgroenten. Er wordt vaak gedacht dat peulvruchten groente zijn, maar in feite zijn het zaden of zaden met hun omhulsel. Je kunt ze in verschillende varianten kopen: vers, gedroogd, bevroren en gegaard in pot of blik. Vers of uit de diepvries gebruik je ze als groente, denk aan sperziebonen of tuinerwten. Gedroogd of in pot of blik zijn het vaak vervangers van aardappelen, rijst of pasta. De meeste peulvruchten zijn rijk aan (langzame) koolhydraten, eiwitten, vezels en mineralen. En het fijne is: ze bevatten weinig calorieën, maar je krijgt er wel een verzadigd gevoel van. 42 hande ONZE LEVERANCIER VAN PEULVRUCHTEN EN BONEN 'Wij verkopen bijzondere biologische producten, zoals dupuis-linzen', zegt Pieter Dirven van Smaakt. 'Dit zijn Canadese afstammelingen van de Franse Du Puy-linzenfamilie. Ze zijn donkergroen en nootachtig van smaak. Dupuis-linzen behouden hun vorm tijdens de bereiding en geven gerechten extra bite. Ideaal voor salades en sauzen! Linzen zijn rijk aan langzame koolhydraten, eiwitten en vezels. Die langzame koolhydraten zorgen ervoor dat je niet snel weer trek krijgt. Bovendien zijn linzen een goede aanvulling op vleesver vangers, net als bonen. In ons assortiment hebben we ook adukibonen. Dit zijn Azia tische bonen met een zoete smaak. Ze zijn lekker in soepen, stoofschotels en salades. Bovendien bevatten adukibonen veel mineralen, zoals kalium en magnesium, en maar weinig calorieën.' Benieuwd hoe je adukibonen bereidt? Kijk bij Quinoa op pagina 87 en op ah.nl/allerhande.

Allerhande | 2015 | | pagina 42