Hij is veelzijdig, licht zoet van smaak én hij zit boordevol vezels. Geen wonder dat de flespompoen onze held is. ingrediënten van A tot Z 1\ in voim - ZO SCHOONGEMAAKT ALLESKUNNER SMAAK BEWAREN 36 hemde Smal vanboven, bol vanonder. Het is duidelijk waar de flespompoen zijn naam vandaan heeft. Omdat er minder zaden en pitten in zitten, is 8 de flespompoen makkelijker schoon te maken 2 dan de gewone pompoen. Wil je hem in de oven bereiden, dan is schillen niet nodig. Boen hem in dat geval wel eerst goed schoon. Snijd van de boven- en onderkant een kapje af en zet de fz pompoen rechtop. Snijd hem verticaal door, ver- 8 wijder de zaden en pitten met een lepel en snijd 8 het vruchtvlees in plakken, stukken of blokjes. Een multitalent, dat is de flespompoen zeker. Je kunt er heel eenvoudig de lekkerste soepen mee maken. Met wat olijfolie, kaneel en gember kun je flespompoen heerlijk roosteren in de oven. Maar ook (geroosterd) in een salade of verwerkt in een curry of hartige taart is de groente een topper. pompoen voelt zich prima thuis in ons land: oente ligt het hele jaar door in de winkel. maakt zoet, boterig en nootachtig, bevat veel vezels, is een bron van vitamine C én je kunt er alle kanten mee op. Niet zo gek dus dat de flespompoen zo populair is in de keuken. Pompoen kun je 2 maanden bewaren op een koele, droge plek. Gesneden pompoen blijft (in vershoudfolie) 3-5 dagen goed in de koelkast. Geblancheerd kun je pompoen tot een jaar in de vriezer bewaren.

Allerhande | 2015 | | pagina 36