zich thuis in vrijwel elke keuken. Bovendien zit-ie tjokvol goede vetten en is hij een bron van vitaminen en mineralen. ingrediënten van A tot Z zacht en romig meteen eten MULTI-INZETBAAR SCHILLEN EN SNIJDEN BEWAREN al rijp? 22 hemde Het vruchtvlees is -romig, zacht en smaakt een beetje nootachtig. Zeker weten dat je ze bij aankoop direct kunt eten? Kies voor eetrijpe avocado's. Deze Midden-Amerikaanse vrucht veroverde de wereld via de Mexicaanse hitdip guacamole. In de keuken zijn avocado's multi-inzetbaar. Je eet ze rauw of heel kort verwarmd. Koken kun je ze niet, dan wordt de smaak bitter en het vruchtvlees bruin. De avocado smaakt een beetje nootachtig en is heerlijk in salades, op brood en in shakes. Ze zitten vol goede, onverzadigde vetten en zijn een bron van vitamine B6, E en K én mineralen als kalium en magnesium. Je schilt een avocado door de vrucht met een scherp mesje tot op de pit rondom in te snijden. Dan kun je de helften makkelijk van elkaar draaien. Met een lepel verwijder je de pit en schep je het vruchtvlees eruit. In de instructie video avocado schillen op ah.nl/allerhande zie je precies hoe het moet. Een avocado wordt onrijp geplukt en moet nog even liggen voor je 'm kunt eten. De rijpheid test je door er even op te drukken. Als de vrucht rijp is, geeft hij iets mee. Leg een onrijpe avocado op de fruitschaal naast een appel of banaan, dan wordt hij sneller eetbaar. Rijpe avocado's bewaar je in de koelkast. Eenmaal geschild, is hij erg gevoelig voor zuurstof: het vruchtvlees verkleurt vrijwel direct na het opensnijden. Voorkom dit door het met citroen- of limoensap te besprenke len. Wil je een deel van de avocado bewaren? Besprenkel het vruchtvlees dan royaal met citroen- of limoensap, pak 't goed in met vers- houdfolie en bewaar het deel in de koelkast. Druk de schil zachtjes in. Als de vrucht iets meegeeft, is hij rijp.

Allerhande | 2015 | | pagina 22