De bosui is door zijn frisse karakter en zachte smaak multi-inzetbaar. Bakken, stoven of gewoon zo, in ringetjes over je gerecht. ingrediënten A tot Z kleur verkennen SMAAKMAKER-PLUS GOED BEWAREN RAUW EN WARM bij bosjes Bosui uitkiezen? De ui is vers als het groen diepgroen is, en het wit ook echt wit. 102 hemde Hij lijkt op prei, maar is iets zachter qua struc tuur en pittiger qua smaak: bosui is wel degelijk een ui en daarmee een van de meest gebruikte smaakmakers wereldwijd. In Azië wordt de bosui zelfs al sinds 3000 v. Chr. zeer veel gebruikt. En toen de Romeinen hem uit dat werelddeel naar Europa brachten, werd het jonge uitje ook hier mateloos populair. Hij heeft een milde, zoete smaak en is een stuk zachter dan de 'gewone' gele en rode ui. Bewaar bosui op een koele (12-15 °C), droge en donkere plek. Zo blijft de ui ongeveer een week goed. Bosui kan zowel warm als rauw gegeten worden. Snijd altijd eerst de worteltjes eraf en verwijder het allerlaatste deel van het groen en eventueel de buitenste vergeelde delen. Was de ui en snijd in kleine ringetjes. Rauw zijn bosuitjes heerlijk in een salade of soep, in een omelet, gestrooid over voorjaarsgroenten of op een boterham met kaas. Liever warm? Stoof, bak of wok bosui dan heel kort, anders gaat de smaak verloren. De ui als groente serveren kan ook: snijd stukken van 5 cm, stoof 3-4 min. in boter en bestrooi eventueel met zeezout. Of smeer een bosje in met 1 el olie en gril 3 min. in z'n geheel op de barbecue. Keer regelmatig. iQ O O O O Bosui wordt ook wel lente-ui of salade-ui genoemd. Het wordt in bosjes verkocht van 3 stuks of meer.

Allerhande | 2015 | | pagina 102