'Welke gerechten zijn geschikt om restjes in te verwerken?' 'Welke produc ten kan ik goed invriezen en hoe lang kan ik ze vervolgens bewaren?' 'Hoe voorkom ik dat een gerecht op dag twee bij het opwarmen in de oven te donker of te droog wordt?' lekker koken doe je zo Petra van Lieren: ANITA SCHOLTE OP REIMER: 'Verse fruitsoorten als mango, ananas, bessen en frambozen laten zich goed invriezen. Rauwe groenten die zich daar goed voor lenen zijn bijvoorbeeld boerenkool, soepgroenten en erwten. Na het ont dooien van fruit of groenten moet je ze wel bereiden, want onbewerkt zijn ze niet zo smakelijk meer. Ook verse kruiden kun je goed invriezen. Dat kan los of meegevroren in een ijsblokje. Verder zijn soepen, pastasauzen, chili, stoofschotels, lasagne en rijst super-handig om in por ties in te vriezen. Gekookte aardappelen zijn niet zo lekker uit de vriezer, tenzij je er eerst puree van maakt.' Bewaardozen, vanaf 1.89 Verkrijgbaar bij Albert Heijn Stef Lieftink: R.J. Koers: COLETTE DE VOLDER: 'Dek het gerecht af met aluminiumfolie en warm het op een lage temperatuur (ca. 160 °C) langzaam op in de oven. Op die manier ontstaat er stoom onder de folie en dat gaat uitdrogen tegen. Bovendien voor kom je zo dat de bovenkant te donker wordt. Test of het gerecht voldoende warm is door er een mes of vork in te ste ken. Is het bestek warm, dan is je gerecht dat ook.' DAISY SCHOLTE: 'Soep is een uitstekende restverwerker, vooral voor groente en kruiden. En een restje gebakken vlees of vis kan, als je het klein snijdt, een heerlijke garnering zijn voor je soep. Gekookte aardappelen kun je ook gebruiken; ze binden de soep en maken 'm lekker romig. Ook een quiche is een restverwerker bij uitstek. Je kunt het zo gek niet bedenken of je kunt het in een quiche stoppen. Een paar eieren gemengd met room erover voor de binding en in de oven ermee! In de Aziatische keuken is nasi een typisch restjesgerecht. Rijst van de vorige dag wordt opgebakken met restjes groenten en vlees en op smaak gebracht met sojasaus.' hande 127

Allerhande | 2015 | | pagina 127