'Wat is het verschil tussen het pocheren en het koken van vis?' 'Hoe pocheer je een ei?' 'Hoe kan ik vlees soorten als bief stuk of entrecote het best bakken of grillen?' lekker koken doe je zo Aan ons kun je echt alles vragen over bereidingstechnieken en keukentools. DCSKUNDIGt vrcrag& antwoord TheclavanEelceit COLETTE DE VOLDER: 'Het belangrijk ste is dat je de biefstuk of entrecote eerst op kamertemperatuur laat komen. Dan blijven de pan en het vet heet en krijgt het vlees eerder een mooi bruin korstje. Haal het vlees daarcm een uurtje voor bereiden uit de koelkast. Verder is het belangrijk om entrecote en biefstuk na het bakken of grillen te loten rusten onder aluminiumfolie. Vijf minuten is genoeg. Don kunnen de vleessappen zich her verdelen en verlies je bij het oansnijden minder vocht. Tijdens het rusten gaart het vlees nog een beetje door, dus haal het op tijd uit de pan. Op ah.nl/ollerhande vind je de kookles biefstuk bakken EQbette Benschop COLETTE DE VOLDER: Tocheren betekent dat je de vis gaart in vloeistof (bijvoorbeeld water, bouillon of melk) die tegen het kookpunt oan zit. Voor vis geldt dat pocheren eigenlijk altijd beter is dan koken. Bij pocheren gaart de vis geleidelijk en blijft de smaak behouden Als je vis in een kokende vloeistof doet, valt hij sneller uit elkaar.' COLETTCDt VOLDER Coördinator cufeiair Alferhaixte Sandra van der Pas COLETTE DE VOLDER: 'Breng ineen pan een laag water van 15 cm met een scheutje azijn aan de kook. De azijn zorgt ervoor dat het eiwit niet uitloopt. Zet hef vuur laag en maak met een lepel een draaikolk in de pan door in het midden hard te roeren. Breek een ei boven de draaikolk. Je kunt het ei ook eerst breken in een kommetje en het in de draaikolk gieten. Laat tegen de kook aan ca. 3 min. pocheren. Het wit is dan gestold en het geel nog vloeibaar. Haal met een schuimspaan uit de pan en laat uitlekken op keukenpapier. Op ah.nl/ allerhande vind je de instructievideo ei pocheren. Een andere manier: bekleed de binnenkant van een kommetje met vershoudfolie en bestrijk met wat olie. Breek er een ei boven en draai de fel ie dicht. Plaats het pakketje in heet water dat net tegen de kook aan zit. Pocheer in ca. min. Pak het pakketje bij de uit stekende delen uit het water en verwijder voorzichtig het plastic.' 184 hando

Allerhande | 2014 | | pagina 184