W DeweyScott 'We deen alles met de hand, van zaaien tot oogsten' lekker elke dag kleur Zoete aardappelen zijn er m vele kleuren en vor men. De variant die we in Nederland importeren is lichtgeel of purperrood van kleur. bewaren Je kunt zoete aardappel op een koele plek (13-16 "O tot een v/eek te waren. Gekookte zoete aardappelen zijn in de koelkast 4-5 dagen houdbaar. bereiden Borstel de aardappel eerst goed schoon. Schil hem. sni;d in stukken en kook hem net als een gewone aard appel 15-20 min. Je kunt zoete aardappel ook in de oven tereiden. L£VERANCIER VAN ZOCTT AARDAPPELEN 'Ons familiebedrijf verbouwt al sinds 1985 zoete aardappelen', vertelt Dewey Scott van Scott Farms, leverancier van zoete aardappelen van Albert Heijn. 'Hoewel zijn naam anders doet vermoeden, is de zoete aardappel geen familie van de gewone aardappel. Het is een groente die van oorsprong in de tropen groeit en dus van hoge temperaturen houdt. De omstandigheden hier in North Carolina in het zuiden van de Verenigde Staten zijn perfect voor de teelt. De grond is zanderig en het klimaat warm en droog. De teelt van de aardappelen vergt veel aandacht We doen alles met de hand, van zaaien tot oogsten. Dit kost veel üjd maar zo voorkomen we een mislukte oogst De zoete aardappel is een kwetsbaar gewas; de schil raakt snel beschadigd. In het vroege voorjaar zaaien we de zaadjes in een soort van ondergrondse bedden. Uit die zaadjes komen stekken, die we in het veld planten. Als Moeder Natuur een beetje helpt, groeien deze stekken in honderd dagen uit tot volledige aardappelen. Na de oogst slaan we ze op in een vochtige, koele ruimte. Daar is het nooit kouder dan 1 i 'C, want daar kan de knol niet goed tegen. Bewaar de aardappelen na aankoop dan ook nooit in de koelkast, maar op een koele, donkere plek. Dan blijven ze zeker een week goed.' De zoete aardappel brengt variatie in je dagelijkse eetpatroon. Het is weer eens wat anders. Zoete aard appelen smaken geweldig en je kunt ze op verschillende manieren be reiden. Persoonlijk eet ik ze het liefst gefrituurd. Dat is niet de gezondste manier van bereiden, maar ze zijn dan wel echt overheerlijk!' htmdo 157

Allerhande | 2014 | | pagina 157