Welke vissoorten kun je goed op de barbecue bereiden?' 'Welke gerechten kan ik meenemen naar een picknick zonder dat ze bederven?' 'Hoe kun je warme gerechten langer op temperatuur houden?' 'Zijn er manieren om insecten op afstand te houden bij een picknick?' 'Hoe zorg ik dat vlees van de barbecue lekker mals blijft?' 'Bij een buiten- buffet verkleurt eten zo snel. Hoe voorkom ik dit?' 'Zijn er witte wijnen of rosés die je niet Eer se gekoeld oeft te drinken?' lekker koken doe je zo Aan ons kun je echt alles vragen over buiten eten. lekker koken doe je zo vrcrag& antwoord Dï DtSKUNDIGtN Meike Dienth Colette de Volder: 'Kies gerechten die je goed kunt vervoeren in een koelbox. Gare, gekruide kipdrum sticks, couscous salade en hartige taart bijvoorbeeld. Ook sandwiches zijn geschikt, als je ze belegt met bijvoorbeeld romainesla of kaas. Op ah .nl/alle rhande vind je lekkere sandwichrecepten. Gerechten die snel verkleuren, slap worden of smaak verliezen (zoals guocamole, kropsla en smoothies) zijn minder geschikt. Tip: in ploots van koelelementen kun je ook flessen water of limonade invriezen cm gerechten te koelen Bij de picknick heb je dan een heerlijk ijskoud drankje.' Sjois Timmer COUTTï DC VOIDER CoCrdnator cufinair Alterharcte Anita Scholte op Reimer: 'Nietalle warme gerechten zijn geschikt om warm te houden voor een picknick. Pasta's of vis- en vleesgerechten bijvoorbeeld garen bij zomerse buitentemperaturen langzaam verder en worden daardoor minder lekker. Vloeibare gerechten als soep kun je wel prima warm meenemen. In een thermosfles blijft de soep warm en je kunt hem makkelijk uit- schenken. Een quiche kun je thuis opwarmen of afbakken en dan omwikkelen met alu miniumfolie. Hierdoor blijft de meeste warmte ook behouden.' Hanneke Groenenboom Anita Scholte op Reimer: 'Er zijn middeltjes om ongewenste gasten bij je eten weg te houden. Vliegen en mieren houden niet van de geur van kruidnogel; een paar bakjes rood het picknickkleed helpen de insecten op afstand te houden. Wespen kun je vangen in een wespen- vanger, die je een paar meter verderop plaatst Zelf maken? Knip een frisdrank- fles doormidden, schenk een laagje siroop in het onderste deel en hang de hals van de fles er ondersteboven in. Bij Albert Heijn vind je een kant-en-klare wespenvanger 1.99). ANITA SCHOITT OP KIM» Hx*d kwaliteiten prxbctdiurzarm- hed bij Abert Heijn GIRT ZWITSIR Verontwcordeljk voor wqn aj AfoertHejn 154 al'.o hande Moon van Beek Colette de Volden 'Zorg dat de barbecue op de juiste temperatuur is voor je goat grillen. De vlammen moeten zijn verdwenen en de briketten of kolen moeten grijs zijn. Zorg ervoor dat er hete en minder hete plekken zijn op je barbecue door de kolen naar één kant te verplaatsen. Gril het vlees eerst een paar minuten op het hete gedeelte en laat het vervolgens rustig verder garen op de minder hete kant. Op die manier krijgt het vlees een optimale grilsmaak, maar blijft het toch mals en sappig.' Colette de Volder: 'Verkleuring van een picknick- of buffelgerecht kun je op een aantal manieren voorkomen. Voeg bij voorbeeld sinaasappel- of citroensap toe aan een fruitsalade. Citroen- of limoen sap helpt ook goed tegen verkleuring van avocodovruchtvlees. Bij bereide produc ten, zoals saus of paté, helpt het om ze met folie af te dekken Anton Stcdk Reiniei Baardman Gert Zwitser: 'Sommige witte wijnen en rosés hebben een frisse smaak waar door ze ook iets minder gekoeld lekker zijn. Kies een lichte, droge rosé uit de Provence of een fruitige witte wijn. In alle gevallen geldt dat een te koude wijn beter is dan een te warme. Koel de wijn extra, op 8 °C. Dan is hij precies op temperatuur als je hem wilt drinken bij de picknick.' Colette de Volden 'In principe kun je elke vissoort op de barbecue klaarmaken. Hef hangt alleen van de vissoort af wat de beste bereidingsmethode is. Voor het roosteren van hele vissen is er de visldem. Met deze handige tooi kun je de vis gemakkelijk droaien zonder dat deze uit elkaar valt of aan het rooster blijft plakken. Stevigere vissoorten, bijvoorbeeld tonijn, kunnen direct op het barbecue rooster worden gebakken (zoals een biefstuk). Zalm en de meer delicate wifvissoorten kun je ver pakken in aluminiumfolie en zo laten garen op de barbecue.' allerhande 155

Allerhande | 2014 | | pagina 78