stap-voor-stapuitleg Saté bereiden, sushirijst maken saté saus marineren en rijgen maken en eten met stokjes is veel minder moeilijk dan je denkt. Zo doe je dat. recept op pag. 97 lekker koken doe je zo allerhande dat doe je zo STAP 1 Snijd 1 schoongemaak te rode peper, 1 cm geschilde gember en 3 tenen knoflook in grove stukken en doe in de keukenma chine. Voeg 250 g gezouten pinda's toe en maal zo fijn mogelijk. STAP 2 Verwarm 200 ml kokosmelk in een steelpan. Voeg het pinda mengsel toe en breng al roerend tegen de kook aan. Voeg 200 ml heet water en 4 el ketjap toe en laat nog 2 min. zacht koken. Voeg even tueel water toe als de saus te dik is. Ga naar ah.nl/ allerhande voor de instructie video's knoflook, gember en rode peper gebruiken. Je kunt satésaus een paar uur van tevoren bereiden. Voeg eventueel bij het opwarmen wat heet water toe. Leg de saté prikkers voor ge bruik 30 min. in een bakje water om verbranden te voorkomen. Uit het AH- assortiment: satéprikkers 0.69 STAP 1 Doe de ingrediënten voor de marinade in een kom en meng goed door elkaar. STAP 2 Snijd het vlees in kleine blokjes: hoe kleiner de blokjes, hoe beter het vlees marineert en hoe sneller het gaart. STAP 3 Rijg het vlees aan de stokjes. Laat daarbij een klein beetje ruimte tussen de stukjes zodat het vlees straks mooi gelijkmatig gaart. STAP 4 Verhit een koekenpan of grillpan en bak de satéstokjes eerst rondom bruin op hoog vuur en gaar vervolgens verder op laag vuur. Keer regelmatig. Serveer met (zelfgemaakte) satésaus. saté bereiden Uit het AH- assortiment: basis dipschaal- tje bone 1.29 Uit het AH- assortiment: koksmes 3.99

Allerhande | 2014 | | pagina 87