SLURPEN MAG! uit de frituur Aaf 3x bereiden eloos einc variëren 2.99 3.59 4.99 lekker speciaal allerhande Jamie Oliver Kom waves 0 16 cm In Azië worden noedels vaak 'uit het vuistje' gegeten. Zon prachtig kommetje is dan handiger dan een bord. Het laatste beetje noedelsoep wordt in China en Japan uit het kommetje geslurpt; hét teken dat het heeft gesmaakt. Gekookt zijn ze wereld beroemd. Maar wist je dat dunne noedels (zoals mihoen) zich ook uitste kend lenen om (ongekookt) te frituren? Zo worden ze supercrispy, heerlijk als garnering op een salade, soep, roer bakgerecht of een zoet nagerecht. Het geheim van goed gefrituurde mihoen is dat de olie goed heet moet zijn. Verhit de olie tot ca. 175 °C. Trek een kleine hoeveelheid ongekookte mihoen een beetje uit elkaar en laat voorzichtig in de hete olie zakken. Houd een tang in de aanslag; zodra de mihoen begint te zwellen moet ze worden omgedraaid. Als ze wit en knapperig ziet, is ze klaar. 'Ik ben niet zo dol op aardappelen, dus eet ik best veel noedels en pasta. Ik houd vooral van de wat dikkere noedelsoorten. Omdat ik geen vlees eet, maak ik vaak rijke sauzen met veel groenten. Een dunne noedelsoort zoals mihoen bevat net iets te weinig 'bite' om met de saus te binden. Noedelsoep maak ik dan weer wel met mihoen. Het fijne van noedels vind ik dat je er eindeloos mee kunt variëren. Ik voeg vaak noten of pijnboompitten toe, als vleesvervangers. Of fruit, zoals mango en ananas. Heerlijk als ik zin heb in zoet!' Kom dessin groen/ blauw, 0 12.5 cm Alleen verkrijgbaar van maandag 10 t/m zondag 23 maart. AH Basis kom klein bone, 0 15 cm woknoedels Je hebt de keuze uit gedroogde woknoedels (die je moet koken) of een kant-en-klare variant (die direct de wok in kan). Bereid ze volgens de aanwijzingen op de verpakking. Woknoedels zijn ideaal voor roerbakgerechten. (eier)mie Doe de mie in ruim ko kend water en laat koken volgens de aanwijzingen op de verpakking. Roer af en toe om plakken te voorkomen. Perfect om bami mee te maken. mihoen Deze noedelsoort is super snel te bereiden. Volg de aanwijzingen op de ver pakking en spoel af met koud water om plakken en doorgaren te voorkomen. Mihoen is geschikt voor bijv. oosterse salades of soep.

Allerhande | 2014 | | pagina 71