thuiskoks vissoep met rouille Finn (70) Cobie (70) HOOFDGERECHT - 4 PERS. - 35 MIN. 3 tenen knoflook 4 Stengels bleekselderij 125 ml milde olijfolie 1 bakje tijm (15 g), blaadjes gerist 2 preien, gewassen en in ringen 2 blikjes tomatenpuree (a 70 g) 1 zakje saffraan (0.05 g) 1 liter hete visbouillon (van tablet) 1/2 zak gemengde zeevruchten (a 500 g, diepvries) 250 g schelvisfilet, in stukken 3 eieren, gesplitst 1 mespunt cayennepeper staafmixer 1 Snijd 2 tenen knoflook fijn. Snijd de bleekselderij in boogjes. Verhit 5 el olie in een soeppan en fruit de tijm en knoflook 1 min. Voeg de bleekselderij en prei toe en bak op laag vuur 10 min. Roer regelmatig en zorg dat het niet kleurt. 2 Voeg 11/2 blikje tomatenpuree, de saffraan en bouil lon toe. Breng aan de kook en laat 10 min. op laag vuur zachtjes koken. Roer af en toe. 3 Neem de pan van het vuur en pureer met de staaf mixer. Zet de pan op laag vuur, breng eventueel op smaak met peper en zout en voeg de zeevruchten en schelvis toe. Laat nog 10 min. zachtjes koken. 4 Maak ondertussen de rouille (pittige mayonaise): pers de rest van de knoflook uit boven een kom. Meng met een garde de eidooiers er 1 voor 1 door (het eiwit gebruik je niet). Voeg al roerend met de garde rustig de rest van de olie toe. Roer de rest van de tomatenpuree en de cayennepeper erdoor. Breng op smaak met peper. Serveer de rouille bij de soep. Lekker met stokbrood en geraspte gruyerekaas. Ga naar ah.nl/allerhande voor het instructiefilmpje prei wassen. Be vat p.p. 505 kcal 25 g eiwit 39 g vet 10 g koolhydraten Prijs p.p. 3.25 Let op Het gebruik van rauwe eieren wordt met het oog op salmonellabesmetting door Allerhande sterk afgeraden voor kwetsbare groepen, zoals kinderen tot 5 jaar, ouderen, zieken en zwangere vrouwen. Voor deze groepen zijn recepten met rauwe eieren niet geschikt. 'Corsica betekent voor ons vis eten aan het strand' Cobie:'Op Corsica eten we altijd heerlijke vissoep. We komen er al heel lang elk jaar. Dertig jaar geleden was er in de stad Calvi nog niet eens een haven aangelegd, een heel verschil met nu. Maar de stranden zijn nog steeds net zo prachtig als vroeger.Vis eten we altijd in ons favoriete restaurant aan zee. De vissoep die ze daar serveren, probeerden we ook thuis te maken. In de loop der jaren hebben we samen deze versie bedacht. De rouille maakt het gerecht helemaal af.' allerhande 07-2013

Allerhande | 2013 | | pagina 162