Welke voedings- stoffen zitten er in sla? Zit er nitriet in sla? Is dat schadelijk? Kan ik sla beter scheuren of snijden? Hoe blijft sla vers en knapperig? En welfce soorten kunnen mee naar het werk? albert heijn Mar git Blaakman Annegien Klos Floris Rijpstra Paula van Eijk allerhande 07-2013 Erik Vorenkamp: 'Op een warme plek wordt sla snel slap. Je bewaart sla daarom het best in de la van de koelkast. Een hele kropsla blijft dan in een open verpakking twee a drie dagen goed. IJsberg- en (babyjromainesla blijven langer stevig dan andere slasoorten: circa vijf dagen. Is de sla verlept, dan kun je de blaadjes oppeppen door ze tien minuten in een bak water met ijsblokjes te leggen. Alle slasoorten kunnen mee naar het werk: schoongemaakt met wat druppels water erover en in een af- gesloten plastic zak.' Anita Scholte op Reimer: 'Sla bevat - net als de meeste andere groentesoorten - vezels en weinig calorieen. En er zitten B-vitaminen en betacaroteen in. Beta- caroteen wordt in je lichaam omgezet in vitamine A. Vitamine A draagt bij aan de instandhouding van een normale huid. Daarnaast levert sla kaiium. Kalium helpt een normale bloeddruk in stand te houden.' Anita Scholte op Reimer: In sla zit nitraat, een stof die kan worden omgezet in nitriet. Dit kan vervolgens weer worden omgezet in stoffen die schadelijk kunnen zijn voor de gezondheid. Zolang je niet te grote hoeveelheden sla eet, kun je het gerust regelmatig serveren.' Ico van Rheenen: 'Het hangt een beetje af van de slasoort. Bij het snijden van sla gaat wat vocht verloren, waardoor sla slap kan worden. Daarom kun je tere slasoorten beter scheuren. Daarnaast worden door snijden de blaadjes wat eerder bruin aan de snijranden. Stevige slasoorten, zoals ijsberg- en romainesla, kun je wel snijden zonder dat deze snel bruin worden.'

Allerhande | 2013 | | pagina 101