onze expert Gert Zwitser Veronique Torcolacci In Frankrijk is wijn in een doos al langer verkrijgbaar, wijn tappen is er heel gewoon WLVtsTiWl hoofd wij n makersteam van Wild Pig verantwoordelijk voor wijn bij Albert Heijn CHARDON 'ildpicl^ 2LITRES zomer voor CHARDONNAY Wie; \r 'Drie jaar geleden is Albert Heijn gestart met de verkoop van bag-in-box wijnen.We begonnen voorzichtig met een rode en een witte wijn, rnaar inmiddels hebben we zestien soorten', zegt Gert Zwitser. 'Vooral in de zomer hebben we een groot aanbod omdat de bag-in-box heel praktisch is bij de barbecue, op de camping, op de boot. Handig vanwege de inhoud (die varieert van twee tot drie liter) en veilig omdat hij onbreekbaar is. Wat veel mensen ook waarderen, is de houdbaarheid. In een open fles blijven de meeste wijnen hooguit drie dagen goed. in een bag-in-box minstens drie weken. Hij zit namehjk in een luchtdichte zak in de doos. Het speciale tapkraantje zorgt ervoor dat er geen zuurstof bij de wijn kan komen. Zo krijgt hij geen kans om snel te bederven.' Albert Heijn verkoopt bag-in-boxen met rose, witte en rode wijn uit Frankrijk, Australie, Chih en Zuid-Afi-ika. Gert:'Zo'n box bij de barbecue, dat is echt Wild Pig is een wijnhuis in de Zuid- Franse regio Languedoc.'We niaken zeven verschillende wijnen', vertelt Veronique Torcolacci.'De witte chardonnay, rode merlot en rose syrah worden ook als bag-in-box verkocht.' In Frankrijk is deze verpakking al langer populair.Veronique:'Mijn moeder ging vroeger met een plastic jerrycan naar de wijnboer om wijn te kopen. De bag-in-box kunje zien als de hippe opvolger daarvan. hij krijgt steeds meer fans. Dat komt doordat de kwaliteit van de wijn tegenwoordig net zo goed is als die van dezelfde wijn in een fles: Bovendien is zo'n box onbreekbaar en je hoeft niet met flessen te sjouwen. De chardonnay neem ik altijd mee als we gaan picknicken. Hij smaakt vol. heeft het romige van vanille en de frisse nasmaak van citrusfruit. Perfect voor bij salades, quiche en stokbrood met kaas.' WHITE WIN Droge witte wijn met de zachte smaak van honing, vanille en abrikoos en het frisse van citrusvruchten. Heerlijke 'buitenwijn' die bij V6eigerechten past, zoals Opperdoezer aardappelsalade. sate, spaghetti carbonara en kip parmigiana. Wild Pig Chardonnay, 2 liter €10.16 Languedoc/Frankrijk droog, vol rond allerfiande 06-2013

Allerhande | 2013 | | pagina 58