weekend VIS GRILLEE aziatische salade met zalm bol.com Op zoek naar een grillpan? Kijk eens in de Albert Heijn XL-winkels of op allerhande 06-2013 Grillen is een manier om met weinig vet vis te bereiden. Is de vis gemarineerd met olie in de marinade, dan hoef je hem voor het grillen niet in te kwasten. verhit de grillpan flink. Houd je hand er even boven om te voelen of hij heet genoeg is. Dan leg je de vis in de pan. Zalm gril je in ca. 4 min. per kant net gaar. Zodra de zalm loslaat van de pan, kun je hem omdraaien. Ga naar ah.nl/allerhande voor het instructiefilmpje vis grillen. Voor het raspen van de schil van citrusvruchten kun je een gewone rasp, maar ook een zesteur gebruiken Dat is een speciaal mesje, waarmee je eenvoudig lange reepjes schil snijdt. Met een koksmes kan dat ook: snijd een dun schijfje schil at (zonder wit, dat is bitter) en snijd dit in reepjes. Ga naar ah.nl/allerhande voor het instructiefilmpje citrus snijden. 500 g verse zalmfilet 6 el zoete teriyakisaus (flesje 250 ml, Kikkoman) 6 el zonnebloemolie 2 limoenen V-i spitskool 1 komkommer 1 venkelknol 2 el vissaus (flesje 250 ml) 1 zakje bosui (3 stuks), in ringetjes 80 g ongezouten cashewnoten, grofgehakt 2 el Japanse sojasaus (flesje 250 ml) grillpan HOOFDGERECHT - 4 PERS. - 40 MIN. 1 Spoel de zalm af met koud water en dep droog. Doe met de teriyakisaus en 2 el olie in een lage schaal. Boen 1 limoen schoon en rasp de groene schil boven het oliemengsel. Roer door, bestrijk de zalm ermee en laat 30 min. afgedekt marineren in de koelkast. 2 Snijd ondertussen de kool, komkommer en venkel in heel fijne reepjes of plakjes. Je kunt ook een keukenmachine gebruiken. Pers de limoenen uit en meng met de rest van de olie en de vissaus tot een dressing. Meng door de groenten. Voeg 2'3van de bosui en de helft van de cashew noten toe. Zet 30 min. afgedekt op het aanrecht. Schep halverwege een keer om. 3 Verhit ondertussen de grillpan en gril de zalm in 8 min. net gaar. Keer halverwege. Laat de zalm iets afkoelen en besprenkel met de sojasaus. 4 Breng de salade op smaak met peper en even- tueel zout of voeg nog wat vissaus toe. Schep de salade op een schaal. Trek de zalm met 2 vorken in grove stukken uit elkaar en verdeel erover. Bestrooi met de rest van de bosui en cashewnoten en serveer. Lekker met knapperig stokbrood. Ga naar ah.nl/allerhande voor het instructiefilmpje kool snijden. Be vat p.p. 665 kcal 36 g eiwit 48 g vet 18 g koolhydraten Prijs p.p. 4.45

Allerhande | 2013 | | pagina 143