kokenmet, de basics VOORBEREIDING: AAN DE SLAG-: 1 Bij voorkeur zorg je ervoor dat de hamburgers op kamertemperatuur zijn. 2 Bestrijk de hamburger eventueel dun met olie. Dan plakt hij minder snel vast aan het rooster. 3 Laat de houtskool grijs worden voordat je gaat barbecueen. 4 Krijg je veel gasten? Maak de hamburgers dan alvast gaar (bijvoorbeeld op een bakplaat in de oven: op 180 °C, afhankelijk van de dikte van het vlees 5-10 min.). Leg ze net voor serveren even op de (hete!) barbecue voor de authentieke grillsmaak. 1 Blijf altijd bij de barbecue staan om het vlees en eventuele vlammen in de gaten te houden. 2 Rooster dunne hamburgers zo dicht mogelijk op de kolen, zodat het vlees snel gaart en een mooie kleur krijgt. Dikkere burgers gril je wat hoger boven de houtskool, of aan de zijkant (minder heet) van de barbecue. Zo voorkom je dat de buitenkant te donker wordt, terwijl de binnenkant nog niet gaar is 3 Barbecue met deksel? Daarmee kun je dikkere hamburgers 'indirect' grillen. De barbecue fungeert als het ware als oven: je grillt de burger van onderaf (de kolen geven de barbecuesmaak) en door het deksel komt er ook warmte van boven. Houtskool Is de ideale basis voor de barbecue. Je kunt eventueel hout- snippers toevoegen voor een nog betere warmteverdeling. Dat geeft bovendien een lekker rokerige smaak aan het vlees. Je kunt pas beginnen met barbecueen als de kooltjes echt grijs en witheet zijn en er geen vlammen of rook meer van- af komen. Houd daarbij altijd de volgende materialen bij de hand: spatels. olieborstel, vleestang, messen, snij- en serveerplanken (liefst van metaal of kunststof) en barbecuewant of -doek. Ga naar ah.nl/allerhande voor de instructiefilmpjes barbecue aansteken en barbecueen. allerhande 06-2013

Allerhande | 2013 | | pagina 122