casilleilo del i f Casillero del Diablo Nederburg 5INDS 1004 HBEFT DIABLO CABERNET SAUVKqNoN 21 MEMILLES QEWONNEN Casillero Diablo Marcello Papa Razvan Macici allerhande 05-2013 vol krachtig Concha yTorQ del Cabernet Sauvignon 'Het succes van onze wijnen is dat je in elke vvijn dc pure smaak van de druif proett.' Marcelo Papa (46) is de trotse wijnmaker van de vijftien verschillendc Casillero-wijnen. De Cabernet Sauvignon 2010 werd vorig jaar uitgeroepen tot beste wijnkoop (prijs-kwa- liteitsverhouding) ter wereld'. Marcelo Papa: 'De aromas van deze wijn zijn cassis en kers. Ze worden aangevuld met subtiele, kruidige aroma's afkomstig van het eikenhouten vat. Het hangt van de druivenoogst at - hoeveel suiker, kleur, aroma's en tannines zitten erin? - hoe lang de vvijn op vat kan rijpen. Elk jaar kienen we dat precies uit. De kruidigheid van het hout mag de fruitsmaak namelijk nooit overheersen. Alles draait om de balans. Daarom bevat deze wijn maximaal 13.5% alcohol. Meer alcohol zou de wijn te zwaar en zoet rnaken. Door druiven uit veertig wijngaarden in drie verschillende gebieden te mengen, lukt het om elk jaar dezelfde wijn te produceren.Je weet dus precies wat je krijgt als je deze wijn koopt: een constante kwaliteit. Jaar in,jaar uit.' Bron: Daily Mail UK wie; Casillero del Diablo Cabernet Sauvignon Maipo Valley/Chili 6.49 Stevige wijn met rijpe zomervruchten en specerijen. Tannine, een stof die van nature in druiven voorkomt, geeft hem 'bite'. Marcelo Papa: 'Ik drink deze wijn het liefst bij het diner, bij kip, rood vlees of een pasta.' Ook lekker bij vegetarische gerechten als pittige bulgur, vegachili, empanadas en andijviestamppot met groenteballetjes. f TW 'Bij Nederburg maken we meer dan zesrig ver schillende wijnen. Door de constante, hoge kwa liteit zijn jve vorig jaar uitgeroepen tot het beste wijnhuis van Zuid-Atrika van 2012." De Zuid- Afrikaanse wijnmaker Razvan Macici (45) vertelt over de vele medailles die zijn wijnen hebben gewonnen.Voor onze Winemaster's Reserve Chardonnay haalden we inspiratie uit Frankrijk. Daar smaken de wijnen vol, maar overheersen ze zelden het eten door een goed evenwicht tussen de frisse zuren en zachte structuur. Die perfecte balans maakt onze Chardonnay tot een winnaar.' Bron: IWSC Trophy 2012

Allerhande | 2013 | | pagina 56