trenddossier Wereldwijd raken mensen in de ban van zijn creativiteit met groenten. Ook in Nederland is zijn kookboek 'Plenty' - waarin uitsluitend vegetarische recepten staan - een bestseller. PLENTY w 'PLENTY' TE (cOOp allerhande 05-2013 Hot is 2002. De restaurants annex eetwinkels van Yotam Ottolenghi in Louden zijn ware hotspots met Iange rijeti voor de deur. Zijn column in de Britse krantThe Guardian - die hij schrijft onder de naam 'the new vegetarian' - is immens populair.Wat is het geheim van deze Israelier die in 1997 in Louden neerstreek en samen met zijn partner, chef-kok Sami Tamimi, de sterren van de hemel kookt? Yotam zelf is ook verbaasd over zijn succes:'We gaan voor zo veei mogelijk verse ingredienten die we zo kleurrijk en smaakvol mogelijk presenteren.That's it.' Foodies weten wel hoe het komt: zijn gerechten zijn uitbundig en rijkgevuld, met heel veel verschtllende groenten. Ze zijn de ene keer Italiaans getint. dan weer Midden-Oosters of ze vormen een combinatie van verschillende keukens. Mensen herkennen altijd wel iets. Bovendien kookt Ottolenghi vaak vlees- en visloos en dat past goed bij de tijdgeest. Want, zegt hij.eten moet anno 2013'een beetje gezonder' en 'niet te ingewikkeld' zijn. En het is fijn als het er op je bord ook nog eens geweldig uitziet. Ziedaar zijn geheim. Maak kennis met Ottolenghi's gerechten: ze zijn een feest voor je ogen en je smaakpapillen. yotam ottolengh Meer recepten van Yotam Ottolenghi? Zijn boek 'Plenty - Groente genoeg om heel lekker te koken' is te koop bij Albert Heijn, voor 29.95.

Allerhande | 2013 | | pagina 120