wij&wijn een voile, ronde rose! wiR?wRt?wiin! wijn bij een indonesische rijsttafel? japanse wijnhuizen Patrick Aledo Larissa Verbaas en Rob Pruiksma 00K IN AZIE WOPDT WIJN GjEMAAkT. EKZ'jN ALMBEfkDAN van Cave de Beblenheim allerhande 04-2013 Sinds hun reis door Thailand zijn Larissa (24) en Rob (34) gek op oosterse gerechten. Larissa:'We hebben daar zo lekker gegeten. Allerlei aparte groenten en verse vruchten met een sausje in de wok, rijst erbij en klaar. In Thailand kreeg ik er ijskoude rode wijn bij, maar thuis kies ik voor droge witte wijn of rose.' Larissa en Rob koken graag, maar nooit samen. Rob:'We hebben allebei onze eigen manier van werken, vandaar.' Sushi komt bijna wekelijks op tafel. Zelfgemaakt, als ze genoeg tijd hebben. Larissa:'Ik ben een echte sushifan. In het weekend drinken we er een glas prosecco bij of een frisse sauvignon blanc uit Nieuw-Zeeland: helemaal fijn!' Rob houdt vooral van pikante noedelgerechten. 'Larissa laat Spaanse pepers liever weg en ik doe er rustig eentje extra in. Als je dat doet, kun je beter niet voor een te lichte wijn kiezen.Je blust de hete smaak dan wel, maar de wijn zelf proef je bijna niet meer. Wijnen met een uitgesproken, aromatische smaak als pinot gris, gewurztraminer of een voile, ronde, vette chardonnay zijn daar lekkerder bij.' 'Vol en geurig, zo zou ik onze wijnen uit de Franse regio de Elzas omschrijven', vertelt Patrick Aledo (47), general manager van het Elzasser wijnhuis Cave de Beblenheim. 'Wij produceren vooral witte wijnen van typische Elzas-druiven als riesling, pinot gris en gewurztraminer. Na het gisten van de druiven blijft een beelje druivensuiker achter in de wijn. Dit zorgt ervoor dat de frisse zuren van de wijn zachter overkomen. Elke druifheeft zijn eigen aroma's, maar al onze wijnen zijn milddroog, ffuitig en vol van smaak. Ze blijven mooi overeind in contbinatie met sterke, kruidige smaken. Daarorn zijn ze heel geschikt om te drinken bij oosterse gerechten. Neem bijvoorbeeld onze gewurztraminer, die is exotisch en vol aroma's van onder andere gember, ananas en lychee. Hij is een beetje zoet, maar met te. Ik schenk hem graag bij pikante gerechten uit de Chinese keuken.' wie: 200

Allerhande | 2013 | | pagina 64