inqredientenwiizer. Hiermee heb je alles in huis wat je nodig hebt als basis voor de oosterse keuken. 1 Oestersaus Donkere sojasaus met oesterextract. Wordt veel gebruikt in Zuid-China. 2 Mirin Japanse rijstwijn. lets zoet van smaak, wordt veel gebruikt in de Japanse keuken. 3 Sesamolie Voeg toe aan roerbakgerechten voor een intense sesamsmaak. 4 Vissaus Veel gebruikt in Zuidoost-Azie om gerechten op smaak te brengen. Gemaakt van visextract. 5 Rijstazijn Azijn gemaakt van gefermenteerde rijst ot rijstwijn. Belangrijke smaakmaker voor sushirijst, maar ook in sauzen. Alternatief: wittewijnazijn. 6 Japanse sojasaus Saus van graan, sojabonen, water en zout. De smaak is vrij zout. 7 Kokosmelk De basis voor Thaise en Indiase curry's. Mengsel van water en het zachte wit van kokosnoot. Onder andere geschiktomvleesofvisintestoven. 8 Sambal manis Zoete sambalvariant. Bevat onder andere rode peper, suiker, en ui. Geeft gerechten een zoet pittig accent. 9 Sambal brandal Gebakken, pittige sambal. 10 Sambal oelek Basissambal van rode pepers, zout en een beetje suiker. 11 Sambal badjak Gebakken, kruidige sambal met gember. 12 Gedroogde chilipeper Een goede vervanger voor verse rode peper. Sterkere smaak dan verse peper: gebruik met mate. 13 Santen Ingedikte en gedroogde kokosmelk, met milde, zoete smaak. 14 Hoisinsaus Zoete saus uit China, gemaakt van onder andere sojabonen. Vaak gebruikt als basis voor dipsauzen. 15 Wasabi Zeer pittige Japanse smaakmaker bij sushi. Gemaakt van geraspte wasabiwortel of groengekleurde mierikswortel. 16 Limoen Meest gebruikte citrusvrucht in de Aziatische keuken. 17 Citroengras (sereh) Geeft een milde citroensmaak af tijdens de bereiding, maar wordt meestal niet gegeten. allerhande 04-2013

Allerhande | 2013 | | pagina 4