recentafette 'CAMRETIEkS ETEN VAAk AZIATiSCH' Klaas van der Eerden (37) allerhande 04-2013 Waarom Richard? 'Ik ken Richard vanaf het moment dat ik op het podium sta. Hij presenteerde het Amsterdams Kleinkunst Festival toen ik finalist was; het jaar ervoor stond hij in de finale. Sindsdien bellen we elkaar geregeld.' Waarom viscurry? 'Het valt me op dat cabaretiers vaak oosters eten. We moeten geregeld vroeg aan tafel, nog voor de voorstelling. In Aziatische restaurants doen ze daar niet moeilijk over. Bovendien is deze viscurry lekker en licht verteerbaar. Richard staat hierna veel fijner op het podium dan na een vette hap.' Ben je een goede kok? 'Ik heb vijftien standaardgerechten die ik goed kan maken. Op het podium improviseer ik veel, maar in de keuken ben ik al snel bang dat ik iets tout doe. Voor mijn verjaardag heb ik een kookboek gekregen, zodat ik mijn repertoire wat kan uitbreiden.' Wat is jouw specialiteit? 'Ik houd van Aziatisch, maar ben ook erg van de net-even-anders Hollandse pot. Andijviestamppot met cashewnoten, spekjes en rookkaas. Of ovenschotels, want daar kan van alles in. En ik ben een enorme barbecuefanaat. Ik woon aan een mooi dijkje met een leuke tuin. In de zomer komen vaak vrienden langs voor een avondje barbecueen.' Wat komt jouw keuken niet in? 'Pizza Hawaien tosti HawaT. Eigenlijk alles met Hawai in de naam. Ik vind ananas in het eten gewoon niet lekker.' Waar ben je nu mee bezig? Vanaf September sta ik met mijn "best of'-show Sixpack in het theater. Twaalf jaar, zes shows, in een voorstelling. Richard raadde mij aan die show te maken. Een goede manier om de afgelopen twaalf jaar af te sluiten en weer fris verder te gaan. Bedankt Richard!' Klaas van der Eerden is cabaretier en televisie- presentator. Vanaf September staat hij met zijn voorstelling Sixpack in het theater.

Allerhande | 2013 | | pagina 110