Vitamine D is belangrijk voor je kind. Tot je kind naar de basisschool gaat, heeft het extra vitamine D tabletjes of druppeltjes nodig, en sommige oudere kinderen ook! ADVERTORIAL De Gezondheidsraad adviseert dagelijks 10 microgram vitamine D voor: Bij de opbouw van de botten speelt vitamine D een belangrijke rol. Vitamine D verhoogt namelijk de opname van kalk in de botten. Daarom is het belangrijk voor het krijgen van stevige botten. Ook helpt vitamine D mee aan een sterk gebit en ondersteunt het ons afweersysteem. Juist bij kinderen in de groei is een goede opbouw van botten en tanden nodig. Dus vitamine D is belangrijk, of een kind nu 6 maanden, 3 jaar of 10 jaar is. Elke dag, zomer en winter. Tot 4 jaar is de behoefte extra hoog. De bron van vitamine D is de zon. De huid maakt onder invloed van zonlicht namelijk vitamine D aan. Lekker veel buitenspelen dus! Maar in deze tijd van computers, tablets en gameboys is dat vooral voor oudere kinderen niet meer zo vanzelfsprekend. Verder is het goed te weten dat een donkere huid van nature minder vitamine D aanmaakt dan een lichte huid. Extra vitamine D Speciaal voor kinderen heeft Davitamon verschillende vitamine D producten. Vind het product dat bij je kind past op www.davitamon.nl O alle kinderen van 0-4 jaar O kinderen (4-18 jaar) met een donkere huid O kinderen (4-18 jaar) die minder dan 15-30 minuten per dag buiten komen tussen 11.00 en 15.00 uur Vitamine Aquosum Voor baby's en kinderen Voor sterke botten en tanden Wist je dat het heel moeilijk is voor je jonge kind om via voeding voldoende vitamine D binnen te krijgen? Erzit wel wat vitamine D in eieren, boter, margarine, vlees en vette vis. Maar veel minder dan nodig is.

Allerhande | 2013 | | pagina 146