trenddossier H Nee zeggen valt niet mee. Niet getreurd! Met een beetje minder suiker en veel vezels en fruit in je bakseis kun je rustig ja antwoorden. allerhande 01 -2013 bakt bewuster We weten meer en ineer over voeding en gann daardoor steeds bewuster eten. Alios lijkt gezonder to kunnen, zelfs comfortfood zoals taart 011 desserts. Op nienukaarten verschijnen steeds vaker suikervrije toetjes. Naar wens geserveerd als kleine portie, sonis zelfs met de voedings- waarden erbij vernield.Verstandiger genieten van zoet kan al met kleine aanpassingen. Bijvoorbeeld door to bakken met ingredienten als zuidvruchten en noten. Dat vermindert niet zozeer bet aantal calorieen, maar draagt wel bij aan een gezonder eetpatroon. Ook wordt steeds vaker suiker (gedeeltelijk) vervangen door natuurlijke zoetmakers zoals honing, en maakt boter plaats voor roomkaas ol olie. Nog een reden waarom suiker minder gebruikt wordt, is dat pure, oorspronkelijke smaken weer niogen. Dat is bijvoorbeeld to zien bij de Londense chefkok Yotam Otto- lenghi. die zijn gasten passievruchtencheesecake scrveert waarin je vooral de zure smaak van bet fruit proeft. Ook zoekt de patisseriewereld smaakgrenzen op: zoet krijgt concurrentie van zuur, zout of pittig. Dat laatste kun je bijvoorbeeld proeven in chocoladetaart en brownies, waaraan 70 nu en dan rode peper wordt toegevoegd. De mogelijkhe- den van zoet bakken zijn groter dan ooit. En bet leuke is: bet zelf gezonder doen is eenvoudiger dan je denkt.

Allerhande | 2013 | | pagina 108