bitterkoelges- pudding koken serveren gezien op pagina 076 allerhande 12-2012 Uit het AH-assortimeht^ Jamie Oliver Waves kom O 13 cm 3.99 (met 200 Air Miles 1.99) 1 Verdeel eerst de gemarineerde abrikozen over de glaasjes. Druk een beetje aan zodat ze een mooi laagje vormen. 2 Gebruik een trechter als je de pudding in de glaasjes schenkt. Zo blijven de glaasjes mooi schoon. 1 Zet een pan water met flink wat zout op. Leg de ontdooide kreeft erin als het water kookt. Neem de kreeft met een schuimspaan uit de pan als hij rood is (na ca. 4 min. koken). 2 Laat de kreeft afkoelen. Zet het puntje van een scherp mes in het kuiltje boven op de kop tussen de ogen en snijd de kreeft in de lengte doormidden. Verwijder de ingewanden met een scherp mesje of gebruik een kreeftenvorkje. 3 Hak met een hakmes de twee scharen van de kreeft. Kraak de schaal met de achterkant van een koksmes of met een kreeftentang. Met een kreeftenvorkje of gewone vork haal je het vlees uit de scharen, staart en poten. 4 Je kunt de kreeft nu verder bereiden in de oven of onder de grill, maar je kunt het vlees ook direct eten. Bijvoorbeeld zoals in het recept op pag. 075, met appel en bleekselderij en geserveerd met een saus van boter, creme fraiche, sjalot, Citroen, peper en zout. Ga naar ah.nl/allerhande voor het instructiefilmpje kreeft bereiden. Tip □ever niet zelf een kreeft garen en schoonmaken? Gebruik dan 1 bakje AH Rivierkreeftjes (125 g). Die zijn goedkoper en gemakkelijk: je koopt ze al gepeld en gekookt! 3 Bedek met bitterkoekjes en opnieuw met wat pudding (gebruik weer een trechter). Verdeel tot slot de saus erover.

Allerhande | 2012 | | pagina 223