thuiskoks zo gebakken noordzeetong Olivier Beijn (35) □EQ allertiande 12-2012 HOOFDGERECHT - 4 PERS. - 25 MIN 1 schaal tasty torn tomaten - 2 el kappertjes (potje 100 g) -1/2 bakje platte peterselie (a 20 g), blaadjes fijngesneden - 1 citroen, schoongeboend - 6 el olijfolie - 2 noordzee- tongen (AH Reserveerservice*) - 4 el bloem - 100 g boter 1 Snijd de tomaten in kwarten, verwijder de zaadlijsten en snijd het vruchtvlees in blokjes. Doe het vruchtvlees met de kappertjes en peterselie in een kom. Rasp de gele schil van de citroen en pers de vrucht uit. Meng de rasp, het sap en de olie met de tomaten. Breng op smaak met peper en zout. 2 Bestrooi de noordzeetongen met de bloem. Verhit in 2 ruime koekenpannen elk 50 g boter. Leg, als de boter stopt met bruisen, in elke pan 1 vis. Bak in 6-8 min. op middelhoog vuur bruin en gaar. Keer halverwege. 3 Haal van elke vis voorzichtig de filets van de graat. Verdeel over 4 borden en schep de tomatendressing erop. Lekker met de sperzie- boontjes in een knoflook-tomatensausje van pag. 060 en de zoete uienpuree van pag. 207. Ga naar ah.nl/allerhande voor het instructiefilmpje vis en vlees bakken. Bevat p.p. 535 kcal 17 g eiwit 45 g vet 13 g koolhydraten Prijs p.p. 5.05 doeje dat Zo fileer je zeetong. Kijk op pag. 220. AH Reserveerservice Reseiveer je deze producten op tijd via ahnl/reserveerservice. dan weet je zeker dat ze voor je klaarliggen in de winkel. Reserveren is gemakkelijk, gratis en kan t/m 18 december. Ophalen kan op 22 en 23 december. De kalkoen en de vulling zijn ook zonder reserveren verkrijg- baar in de winkel, vanaf 20 december. 'Een simpel, lekker en mooi visgerecht. Net als vroeger, maar nu met mijn eigen draai' 'Met kerst gingen we vroeger vaak naar een oom in Leiden, een arts. Er zaten dan vooral "hoge" heren en dames aan zijn lange, met witlinnen en zilver gedekte tafel. Op het menu stond zeetong. Daar moet ik nog vaak aan denken als ik nu zeetong maak. Simpel, zoals toen, maar anders. Het spontane en de eenvoud van Jamie Oliver spreken mij enorm aan. Dit recept, dat ik zelf heb bedacht, heeit diezelfde touch. Geweldig vind ik de combinatie van de gebakken tong met de koude, lichtfrisse dressing. En dan de kleuren: rode tomaten, gele citroen, groene peterselie, witte vis... Mooi!'

Allerhande | 2012 | | pagina 214