Caroline over jamies kipsate kipsate alleitiande 10-2012 Jamie gebruikt maar een rode peper voor zijn sate. Ik voeg er een aan toe omdat ik graag pittig eet. 1 2 3 Koriander heeft een vrij uitgesproken smaak. vind ik. Daarom vervang ik koriander vaak door ui, bosui, peterselie of basilicum. In dit gerecht gebmik ik ui in de saus en ik strooi er bosui overheen. Dat geeft het geheel een pittige smaak en extra kleur. In plaats van limoen gebruik ik liever citroen: net zo fris en zuur en die heb ik altijd in huis. HOOFDGERECHT - 4 PERS. - 20 MIN. 20 MIN. OVENTIJD 1/2 bosje verse koriander 1 rode Spaanse peper teen knoflook 3 el pindakaas met stukjes noot sojasaus 2 cm verse gemberwortel 2 limoenen olijfoiie extra vierge 4 kipfilets (a 180 g) vloeibare honing, om te besprenkelen 4 sateprikkers keukenmachine braadslee (30 x 35 cm) 1 Zet alle ingredienten en andere spullen klaar. Zet de grill op de hoogste stand. Leg 4 sateprikkers in een bak koud water in de week. (Leg er, als de prik- kers blijven drijven, een bord op). Zet het standaard- mes in de keukenmachine. 2 Doe de koriander met steeltjes en al, de Spaanse peper (zonder steeltje), de gepelde knoflook, de pindakaas en een scheut sojasaus in de keuken machine. Schil en hak het stuk gemberwortel en doe het erbij. Rasp er de schil van beide limoenen bij, pers 1 limoen uit en doe het sap erbij. Voeg een paar scheutjes water toe, hak het mengsel tot een schepbare pasta en breng op smaak met zout en peper. Schep de helft van de pasta in een mooi kommetje, sprenkel er wat extra vierge olijfoiie over en zet de rest zolang aan de kant. 3 Leg de kipfilets om en om dicht tegen elkaar aan op een plastic snijplank en prik er heel voorzichtig de stokjes dwars doorheen. Snijd de kip tussen de spiesjes in 4 kebabs (zie foto). Prik eventuele losse stukjes aan de spiesjes. Om de stukjes kip extra krokant te maken, kun je ze aan beide kanten kruis- lings insnijden. Schep de rest van het satemengsel uit de keukenmachine in een braadslee, leg er de satestokjes in, hussel ze door elkaar en masseer het mengsel er goed in. Besprenkel de kipspiesjes met olijfoiie en strooi er zout op. Zet ze hoog onder de hete grill, bak ze 8-10 min. aan elke kant of tot ze aan beide kanten goudbruin en gaar zijn. 4 Draai de stokjes kip om, besprenkel ze met wat vloeibare honing en leg ze nog 8-10 min. onder de hete grill.

Allerhande | 2012 | | pagina 54