Ik gooi liever jeen eten weg let welke 'left overs' kan ik een nieuwe maaltljd op tafel zetten? Welke maal- tijden zijn volwaardig en ook nog eens snel klaar? Hoe stel ik een voordelig en voedzaam lunchpakket samen voor naar mijn werk? Welke gerech- ten kun jegoed i nvriezenTEn hoe warm je ze het best op? P.J. van Straaten Taco van der Waard Maaike Snoer Bastiaan Braam Simone Hertzberger Een volwaardige maaltijd bevat per persoon 150-200 gram groenten, 150-200 gram aardappelen, rijst of pasta en 75-100 gram vlees, vis of vleesvervangers zoals AH Vega (bijvoor- beeld AH Vega gegrilde stukjes en AH Vega groenteschijven). Een maaltijdsoep met groenten, vermicelli en stukjes kip is bijvoorbeeld snel klaar. Net als voor- gesneden roerbakgroenten met vlees of vis en noedels. Of kies voor een maaltijd van voorgekookte aardappelen, groenten uit diepvries of pot en vlees a la minute.' Ico van Rheenen Je kunt bijna alles wat je overhoudt verwerken in een nieuwe maaltijd. Van overgebleven groente maak je groentesoep, pastasaus of salade. Pasta en aardappelen die over zijn kun je verwerken in salade, rijst in nasi. Vlees en vis kunnen vaak verwerkt worden in een stamppotje of pastasaus. Heb je veel vlees of vis over, maak dan bijvoorbeeld eens een ragout of maaltijdsalade. Een quiche of hartige taart is trouwens ook een prima gerecht om allerlei 'left-overs' in te verwerken. Voer op ah.nl/allerhande het ingredient in dat je over hebt en je vindt een recept. Ico van Rheenen 'Een voedzame lunch bestaat uit volkoren producten, zuivel, groenten of fruit en gezonde vetten. Kies dus voor volkorenbrood besmeerd met halvarine en eiwitrijk beleg, zoals pindakaas, kaas, vleeswaren, makreel, een gekookt ei of een omelet. Dit zorgt voor vulling en vezels. Voeg voor vitamines en extra vezels rauwkost toe, zoals plakjes komkommer, tomaat, radijs, wortel of ijsbergsla. Die kun je zelf snijden of kant-en-klaar kopen. Met een stuk fruit en een beker halfvolle melk of yoghurtdrank maak je je lunch compleet.' Simone Hertzberger Bijna alle gerechten kun je invriezen in diepvrieszakken of -bakjes. Het is het handigst om dit in eenpersoonsporties te doen: die ontdooien sneller bij het opwarmen. Plak er een sticker op met daarop vermeld de inhoud en invriesdatum. Pasta en saus kun je zowel samen ais apart invriezen (voeg in het laatste geval een beetje olie toe aan de pasta om plakken te voorkomen). Verder zijn soep en stoofschotels heel geschikt om in te vriezen. Bewaar ingevroren maaltijden maximaal 3 maanden. Warm het gerecht op in de magne tron of - als je die hebt - in de stoomoven.' allerhande 09-2012

Allerhande | 2012 | | pagina 95