095 Is volkoren pasta beter dan 'gewone'? Wat betekent het als pasta gemaakt is van zachte of hardetarwe? Kun je alle pasta's goed invriezen? Hoe zorg ik ervoor dat pasta tijdens of na het koken niet aan elkaar plakt? albert heijn Mevr. Vervoort B. Hennings Diana van Wiel Amo Bijlholt allerhande 08-2012 Simone Hertzberger Gerechten met pasta kun je goed invriezen, ongeveer 3 maanden, daarna gaat de kwaliteit langzaam achteruit. Als je ovengerechten met pasta wilt invriezen, is het handig om schalen van vuurvast porselein, vuurvast keramiek of siliconen te gebruiken: die zijn geschikt voor oven en diepvries. Laat de schaal met het gerecht helemaal afkoelen, dek goed af en zet de schaal vervolgens in de vriezer. De verse pasta's die je in de koeling bij Albert Heijn vindt, kun je thuis - gewoon in de verpakking - in de vriezer ongeveer 1 maand bewaren.' Simone Hertzberger 'Ja, het is verstandig om voor volkoren pasta te kiezen, Het is een belangrijke bron van vezels: ongekookte volkoren pasta bevat per 100 gram circa 7 gram vezels, terwijl dezelfde hoeveelheid ongekookte gewone pasta slechts ongeveer 2 gram vezels levert. Ook bevat de volkoren variant meer vitamines en mineralen. Bovendien heeft volkoren pasta meer bite en een vollere smaak dan gewone pasta.' Ico van Rheenen 'Tijdens het koken van pasta komt er altijd wat zetmeel uit de pasta in het water. Hoe meer zetmeel er oplost, hoe plakkeriger de pasta wordt. Pasta neemt tijdens het koken veel water op, gebruik daarom 1 liter water per 100 gram pasta (als je minder water gebruikt, is de kans op plakken groter). Wat ook helpt, is goed roeren zodra het water met de pasta kookt. Een scheutje olie door de pasta of kort afspoelen met koud water direct na het afgieten gaat het plakken ook tegen.' Nanco Haak 'Italiaanse pasta wordt traditioneel gemaakt van durum-tarwe (harde tarwe). De Italiaanse naam is 'grano duro', een harde tarwesoort die groeit in een warm klimaat. De durum-tarwe wordt grof gemalen tot semolina (Italiaans voor 'griesmeel'). Dit griesmeel wordt gemengd met water, zout en soms ei. Het deeg dat van deze ingredienten gemaakt wordt, is de basis voor de verschillende (gedroogde) blanke pastavormen. Ook kan pasta gemaakt zijn van zachte tarwe: de kooktijd is korter en de bite zachter dan van durum-tarwe pasta. Gekleurde pasta wordt gemaakt met extra ingredienten: groene pasta bevat spinazie (-poeder), rode pasta tomatenpuree of tomatenpoeder en zwarte pasta wordt bereid met inktvisinkt.' I

Allerhande | 2012 | | pagina 95