119 Kan ik vlees dat over is na de barbecue en buiten heeft gelegen later nog eten? Hoe kan ik insecten bij het eten weghouden? Wat is een bijzonder welkomstdrankje om mijn gasten mee te ontvangen? Hoe dek ik de buitentafel gezellig en voorkom ik dat spullen wegwaaien? albert heijn Mevr. S. Lauwers Anne-Marie Kraan Jan-Hein Boogaard Pia van der Vorm Simone Hertzberger 'Dek allereerst je gerechten af. Heb je veel last van vliegen? Hang dan bijvoorbeeld een elektrische vliegenval met een blauwe uv-lamp op. Wespen zijn heel eenvoudig te vangen met een zelfgemaakte val: snijd een plastic frisdrankfles door- midden en schenk in de onderste helft van de ties een bodempje zoete drank (pure aanmaaklimonade bijvoorbeeld). Zet vervolgens de bovenste helft van de fles omgekeerd in de onderste helft met limonade. Wespen vliegen op de zoete geur af en komen vast te zitten. Zo houd je insecten uit de buurtl' Simone Hertzberger Rauw vlees is ge- voelig voor bederf: zeker bij zomerse buiten- temperaturen vermenigvuldigen bacterien zich razendsnel. Wat je het best kunt doen met overgebleven vlees, is het direct alsnog bakken op de barbecue. Laat het afkoelen zodra het gaar is en bewaar het afgedekt in de koelkast. De volgende dag hoef je het vlees dan alleen nog even op te warmen (in de pan, met wat olie) en kun je het gewoon eten. Besluit je om overgebleven vlees na de barbecue niet te bakken, dan kun je het beter weggooien.' Gert Zwitser 'Een feestelijk drankje heeft bubbels! Verras je gasten bijvoorbeeld eens met een "Campari Spritz". Campari is een typisch Italiaans aperitief met een licht bittere smaak. Door de rode kleur ziet het drankje er ook nog eens mooi uit. Vul een longdrinkglas voor een derde met Campari, voeg een derde prosecco toe en een derde koolzuurhoudend water. Fraai accent: een olijf of schijfje sinaas- appel aan een prikker in het glas. Ideaal voor een warme zomeravond.' Ico van Rheenen Natuurlijk kun je tafelkleed- klemmen gebruiken, maar er zijn creatievere oplossingen om te zorgen dat een kleed niet opwaait. Zet aan de uiteinden van de tafel mooie zware schalen neer. En in plaats van ranke wijnglazen met een voet kun je stevige, mediterrane Picardie-glazen gebruiken. Deze glazen zijn geschikt voor wijn, maar ook voor water en sap. Zorg dat de glazen gevuld blijven, dan waaien ze niet om. Zet het bestek in grote, lege conservenblikken (ook zwaar!) en verspreid aardewerken kommetjes met sausjes over de tafel. Zet tot slot een mooi veldboeket neer in een stoere vaas of waterkan. De wind krijgt nu geen kans meer.' allerhande 07-2012

Allerhande | 2012 | | pagina 119